‘Kam ardhur nga Patra për të votuar këtë…’/ Julian Deda: I tha të gjitha me një fjalë

‘Kam ardhur nga Patra për të votuar këtë…’/ Julian Deda: I tha të gjitha me një fjalë

20:56, 15/08/2020

Mes krizës humanitare që po ndodh në Kakavijë, ku radha kilomentrike e shqiptarëve që duan të largohen nga ky vend sa vjen dhe shtohet, video e një babai të ri në moshë është bërë virale.

I gjendur para kamerave në moment të vështirë si ky që po kalojnë, qytetari ka kërkaur nga Rama të shkojë tek ata sepse janë 1 milion shqiptarë në Greqi dhe mos të shkojë të bëjë marrëveshje me Serbinë.

Në mes të mllefit të tij, qytetari ia kujton edhe vetës gabimin e rëndë, duke u shprehur se ka ardhur nga Patra e Greqisë për të votuar këtë h.lenë.

Duke e shpërndarë videon në postimin e tij në Facebook, Julian Deda shkruan se qytetari ‘i tha të gjitha me një fjalë’. 

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

xj17/08/2020 08:41

KY OSHT POPULL DEPSIZ. THOTE BYTHQ... KOM PER TE VOTU TY NGA PATRA. PYET ATO TE ASTIRIT PO NE KENA VOTU PER KTO. PYT ATO NE SHKOZE PO KESHTU. PERFUNDIMISHT ME KET POPULL HALE NE MERITOJM QEVERI HALE

Ergi16/08/2020 23:15

Jeni te gjithe scifozo. Njeri me keq se tjetri. Popull. Dele dini vetem te shani nje emigrant e ju O merde qe jetoni ne shqip po ju le. Pa buke. E. Nuset. E cupat. Dalin per. 2. Mi lek rugeve qe te pini ndonje teke raki turpe turpe po ku keni turpe ju turpi ka frike nga ju

titi16/08/2020 21:59

aty te qendrosh meqenese ke votuar ket legen.

Gjergj 16/08/2020 11:06

Tek komunistet e ke koken.

liu 16/08/2020 07:05

PO CA FAJI KEMI NE QE JETOJM KTU O TE Q... ROBT KUR VJEN TI NGA P... ARUSHES E VOTON .

Shqiptar16/08/2020 02:29

Po nuk e kuptoni pse behet e gjithe kjo? Mmm, duke pare sondazhet e votuesve qe jetojne jashte vendit,farà e ketyre ndyresirave, e bejne qellimisht qe te mos vijne per votime se keshtu do ta pesoni prape, do votohet vetem nga ata qe ketojne ne shqiperi dhe qe genjehen me nje thes miell

Ripjellsi flliqur 16/08/2020 02:28

Plehra ju që e votoni një hale si ky KM, këtë meritoni!

Landi15/08/2020 22:59

he se ksaj rradhe nuk do vish me makine por me avion ta votosh, se kot ben si nevrik ku ndryshojne kta kok-baule

Messi 15/08/2020 22:59

Halene votuat me gezim, ca prisni pervec m...! Haleja vetem m.. ka!

Genti 15/08/2020 21:57

Qe ky eshte pler ne e dim,po qe mir tju behet juve edhe kete e dim,po pse o zoti qytetar erdhe nga patra per kete??tani mbaje ti e patra jote,

Emri15/08/2020 21:42

Çfar dreqin ke tani , ke ardhur nga Patra per ta votuar ! Kush ta ka fajin tani !? He kush ta ka fajin ?! Yt atë votonte enver hoxhen , ti qe ulëret tani voton te birin edvin ! Mire ta bejne kur kom- socialitet te perzene nga shtepia qe te pastrosh bahçet e grekerve dhe te biesh leka per te te .... nenen ! Kur do te zini mënd ?!

Greket shqiptare15/08/2020 21:22

Hajde prap e votoje se qeni po hengri nje here mut do haje gjithmone se i pelqen.... Si nuk ke turp qe tregon qe ke ardhur nga picka e nanes (patra) per te votuar per PS (Picka Sames ) Tipa si ju e kane marre ne qafe kete vend, qe vini e votoni e na e lini peshqesh ne qe jetojme ketu.... me keq ta gjeni

Shto koment

Denonco