Veliaj shërohet nga koronavirusi, harron Ramën, falenderon shokun Gramoz!

Veliaj shërohet nga koronavirusi, harron Ramën, falenderon shokun Gramoz!

18:38, 12/08/2020

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar përmes një shënimi në facebook se është shëruar plotësisht nga virusi COVID-19, ku u infektua rreth dy javë më parë.

Lajmin kryebashkiaku e ka bërë të ditur duke postuar edhe një foto me vogëlushin e tij, Kajan, të cilin tashmë e ka marrë në krahë.

Teksa shpreh keqardhje për jetët e humbura, duke theksuar se “jam i brengosur për ata që s’ja dolën, më sëmbon zemrën kjo padrejtësi ku disa jetë këputen kaq beftas në mes”, Veliaj shton se “do angazhohem me gjithçka mundem për të lehtësuar sadopak dhimbjen e nevojat e tyre, sidomos të fëmijëve!”

Njoftimi i plotë:

Pas dy javesh izolim e trajtim mjekësor – në Tiranë, e askund tjetër – testi i fundit me nxorri të shëruar nga Covid-19 e më të fortë se kurrë për t’iu rikthyer punëve të shumta të Kryeqytetit tonë.

E kam zemrën plot mirënjohje për familjen time të vogël – Ajola, Kajan dhe nënat e papërtuara – e për familjen e madhe të mijëra prej jush, që më dhatë përditë kurajo e frymëzim për ta mundur këtë flamë.

Do të kish qenë edhe më e vështirë pa këmbënguljen e Ogertës, Albanës, Eugenës e Almes nga ISHP të cilat më këshilluan ta merrja seriozisht që në fillim, pa përkushtimin 24h të Doktor Perlatit apo injeksionet pupël të infermiere Adelinës, si dhe insistimit ditor të shokut Gramoz për t’iu bindur profesionistëve heronj e jo gjithologëve mendjelehtë!

Gjatë këtyre dy javëve u miqësova me plot pacientë apo të shëruar të tjerë, njoha historitë e tyre e ndamë momente të kësaj lufte të përbashkët të njerëzimit. Ky komunitet, ku tani edhe unë duhet të bëj pjesën time, do duhet të jetë më aktiv për të ndërgjegjësuar të tjerët mbi seriozitetin e kësaj drame e nevojën për të bashkëpunuar me autoritetet çdo ditë!

Jam i brengosur për ata që s’ja dolën, më sëmbon zemrën kjo padrejtësi ku disa jetë këputen kaq beftas në mes! Vazhdoj lutem për familjet që lanë pas, e siç ua kam dëshmuar një pjese prej tyre, do angazhohem me gjithçka mundem për të lehtësuar sadopak dhimbjen e nevojat e tyre, sidomos të fëmijëve!

Ndaj miq, le të duhemi më shumë, e urrehemi më pak. Të ndihmojmë më shumë, e të shajmë më pak. Të bashkohemi më shumë, e të përçahemi më pak! Nëse i bëjmë këto e bashkëpunojmë me bluzat e bardha, do ngrihemi më të pjekur e më të fortë si komb! Unë besoj!

Mirënjohje e dashuri pafund për secilin prej jush!

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ahmadinexhat13/08/2020 08:05

Kelysh kurve

Ahmadinexhat13/08/2020 08:03

Kelysh kurve

Alb012/08/2020 23:44

Pasi Shemben Teatrin me padronin e tij.qe krimii shembjes te harrohet u deklaru me korona virus,ky tash duhet te shkoje para drejtesise per krimine shembjes se teatrit. Kerkush nuk beson me kete mashtrues te lindur.

...12/08/2020 21:34

2 jave eshte karantina, nuk di te jete sheruar njeri brenda dy javesh nga corona virusi. Por, me sa duket jane te verteta fjalet: ose beri pushimet, ose perhapsi fjalet per te siguriar empatine e njerezve

Emigranti12/08/2020 21:24

Hahahaha sa ka ken mica jeme me covid 19 njaq ka ken ky legen. Pa na ban edhe si clever tesh. Klysh kurvet. Kerkon simpati tesh

Kleo12/08/2020 20:12

Se mos i besoni pallavrat e ketij trapingut se ka qene me korona. Ky bente bente nje kure se nuk i ngrihej k-ja....

labi12/08/2020 20:11

o pis po ti nuk kishe koronen se e ka pas gruaja jote o tu shofte rraca o plere qe te shpetojn gjith shqiptaret nga zdromsat si puna jote e taulantit

Messi 12/08/2020 19:52

Mashtrues ordiner! Po ky bytheci per nje dhemballe i hipen avionit, kurse me koronavirus shkon te halete, se keshtu i kane katandisur spitalet!

Shqiptari12/08/2020 19:35

TE PASKAN NDENJUR QE TE GJITHE TEK KOKA E KREVATIT, O NDYRESIRE!!! DR. PERLATI, QE PO I VDESIN CDO DITE NGA 3, INFERMJERE ADELINA, E GJITHE QEVERIA, FAMILJA, NENA, VJEHRRA, GRUAJA E VOGEL, BILES EDHE VETE SHOKU GRAMOZ!!! PO PER TE SEMURET E TJERE, PER POPULLIN, PSE NUK E RRUAJNE KAQ SHUME DR, PERLATET, INFERMJERE ADELINAT, MINISTRESHA OGERTA!!! PSE TE SEMURET E TJERE ME COVID, PA SEMUNDJE SHOQERUESE, PO VDESIN DHE TI O PLEHRE SHPETOVE???? PSE PUNON SHTETI ME DY STANDARTE???!!! O KRIMINELE TE DEGJENERUAR!!! DUHET TE NISIN URGJENTISHT HETIMET NGA SPAK DHE BKH!!! PSE VELIAJ I INFEKTUAR ME COVID-19 NUK VDIQ, DHE TE TJERET, PA SEMUNDJE SHOQERUESE, SI KOKKRA E MOLLES, VDIQEN???!!!! CFARE I BEN LALI PLEHUT DHE CFARE NUK I BENE TE TJEREVE???!!!!

Shqiptari12/08/2020 19:28

CFARE PALACOLLEQESH RILINDASE!!! U "SHERUA" GJASME QELBESIRA, QE NUK ISHTE FARE I SEMURE, POR ASHTU ISHTE FILMI I PERGATITUR NGA SATRAPI I SURRELIT!!! TANI DO TA KEMI 3 HERE NE DITE NEPER EKRANE PLEHREN!!! FATKEQESIA ME E MADHE!!! NA RANE SYTE DHE VESHET REHAT PER 2 JAVE!!! HAJDE DHE DEGJOJE TANI LAPANJOZIN!!! NUK BIE RRUFEJA NE HALE, JOOOOOOOOOOOOOOO!!!!

Shto koment

Denonco