Bëmë mama të të ngjaj! Nga Byroja Politike te Byroja e Hetimit

Bëmë mama të të ngjaj! Nga Byroja Politike te Byroja e Hetimit

18:10, 11/08/2020

Byroja Kombëtare e Hetimit ka zgjuar shumë emocione e nostalgji.

Rastësisht ka emrin “byro” si dikur Byroja Politike që hetonte e gjykonte vetë çdo gjë. Çdo fjalë me emrin “byro”, komunistët e quajnë pronë të tyren e nuk duan ta lëshojnë. Siç duket këtë parim të shenjtë ka ndjekur Aida Hajnaj dhe  realizoi “ëndrrën” e nënës së saj. U bë udhëheqëse e Byrosë.

Aida Hajnaj në gjurmët e nënës Hatika, ka lindur për të drejtuar. Si dikur nëna drejtonte Komitetet e Partisë në Tepelenë e Pogradec, sot vajza do drejtojë Byronë e Hetimit.

Me ndihmën e kolegut të nënës, Sekretarit të Rinisë Komuniste, Fatmir Xhafaj, Aida ia doli të jetë përsëri “kuadër” partie. Këtë herë, ndryshe nga nëna, Aida “imperialistët” i ka aleatë./27.al

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Liberali13/08/2020 16:46

O ju q... Ameriken ..shikoni ke sjedhin ambasadore ne Albanistan ..Lu e Kim..kineze e koreane..pra kelyshet e byroisteve e komunisteve si Rama Xhafa e Hajnaj..????..o popull i trellur i Albanistanit

Fieri12/08/2020 06:00

PIÇKUMTRICKU..!!!!duhet te miratohet nje ligj special qe kush ka qen ne pushtet ne kohen e komunizmit qe sigurisht jan kriminel dhe I kan akoma duart e lyera me gjak te ndalohen kategorikisht te ken pjesmarrje politike (jo si eshte ber deri tash dhe akoma shqipeia eshte si mishi i ngrir ne frigorifer dhe kush na ka skllaveruar Po e ben akoma)Por Edhe pjellet e tyre gjithashtu mos te lejohen per te miren e SHQIPRIS dhe tonen se na rrojet toçin komunistat KRIMINEL

cak11/08/2020 19:31

Jam kurioz të dij se a ja ka përkthyer kush znj. Kim, se çfarë kuptimi ka në anglisht , fjala shqipe "hajn" ?

Greg andoni11/08/2020 19:02

Vetem keta kane te drejte te vazhdojne nen profesioni dhe ne pozicionin e prinderve. Ne te tjeret ikni futjani vrapin, do ja u prishim jeten deri sa te luteni per cfare eshte e juaja dhe cfare ju takon juve. Status quo me.bekimjn e evropes, amerika keshtu e gjeti.

PD Elbasan11/08/2020 18:48

O fare e keqe...O pjella bushtrash...O mos e BEFSHI piken e hajrit, O HAJNA te keqija sic keni dhe emrin...Ju Rafte ALLAHU aty ku t'jua shuaj kandilin njehere e pergjithmone!

Byro sh...dh..a11/08/2020 18:42

Te ndershmet dhe te bindurat e sektit komunist . Famekeqja parti kuvash.

Kosta11/08/2020 18:28

Ju permendni Xhafaij si ndihmues i Aides dhe lini ne harrese, ose beni sikur e harroni qe Hatikaja ka drejtuar komitetin ekzekutiv ne Tepelene kur Gramoz Rucua ka drejtuar partine atje, ne Tepelene.....eshte dora e ngrohte e Mozit qe Aida, kjo bije e denje e Hatikase dhe e partise qe te mare drejtimin e Byrose se hetimit....por edhe bekimi i ambasades amerikane si ka bere gjithe kesdai kohe duke promovuar bijte e krimineleve te kuqe......

Shto koment

Denonco