VIDEO/ Në qytetin e rilindur të deputetit Rama, qytetarët mbushin ujë të pijshëm me autobot

VIDEO/ Në qytetin e rilindur të deputetit Rama, qytetarët mbushin ujë të pijshëm me autobot

20:27, 09/08/2020

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, ka denoncuar nëpërmjet pamjeve filmike, atë që po ndodh këto ditë në Vlorë, ku qytetarët janë të detyruar të mbushin ujë për të pirë me autobot, ndërkohë që duhet kujtuar që ky është edhe qyteti ku Rama ka dalë si deputet.

‘Në bashkinë e Rilindur të Vlorës, aty ku kryeministri është deputet

Në pikun e sezonit turistik, Vlora është lënë pa ujë. Pamje skandaloze ku qytetarët presin në rradhë autobotët për pak ujë.

Ku është kryetari i emëruar i Bashkisë, ku është deputeti i zonës, Kryeministri, a ka shtet dhe struktura për të garantuar të drejtën më minimale për qytetarët; furnizimin me ujë.

Turp, Turp, Turp’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

astrit10/08/2020 07:53

Uji i pishem ka qene dhe eshte problem ne Shqiperi.Zoteria para se te na beje çfaqjen e radhes me turp e turp te na tregoje se kur te vije ne pushtet si do ta zgjidhi problemin e ujit. Sepse mungesa e ujit ne shtepite tona i ka rrenjet thelle ne rregjimin komunist.

Shto koment

Denonco