Publikohet VIDEO/ PD fiton në çdo sondazh, por Rilindja angazhon mijëra rusë e grekë për të votuar PS-në

Publikohet VIDEO/ PD fiton në çdo sondazh, por Rilindja angazhon mijëra rusë e grekë për të votuar PS-në

12:55, 09/08/2020

Ndërkohë që Shqipëria ka hyrë në një vit elektoral, bie në sy se çdo sondazh që bëhet online, nuk ka rëndësi është një portal pranë qeverisë ose jo, fituese del Partia Demokratike.

Kjo është diçka e rëndësishme, për shkak se qeveria ka punësuar një armatë njerëzish që merren nga një bodrum i Pallatit të Kongreseve pikërisht me këtë punë. Shto këtu faktin që administrata detyrohet me dhunë të votojë dhe të dërgojë pëlqime për Ramën dhe PS në median sociale. E megjithatë, sërish fryma tregon se PD do jetë fituese.

Por fenomeni i përdorimit të votave false nga qeveria nxori kokë në një rast qesharak. Një portal popullor i qytetit të Kavajës zhvilloi një sondazh mes PD dhe PS për zgjedhjet e ardhshme bashkiake.

Pas një epërsie të thellë të PD-së, pavarësisht presioneve ndaj administratës që Rilindja sot kontrollon 100%, të gjendur përballë humbjes së padiskutueshme, shini skandalin qesharak që ndodhi në orët e vona.

Qindra rusë e grekë votuan për Partinë Socialiste vetëm e vetëm që këto të fundit të dilnin fitues në sondazh!

SHIHNI VIDEON ME POSHTE

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lenku10/08/2020 14:55

Une nuk shoh asgje nga kjo vidéo de flututon. Trapa!

Gladiator.09/08/2020 22:20

Edvin Kristaq Droga e ka te sigurte humbjen kesaj radhe. Me ne fund shqiptaret e moren vesh se kane te bejne me nje mashtrues, me nje manipulues e nje bandit te kuq qe vendin e ka ne burg.

Shqiptari09/08/2020 13:16

CFARE GALLATE INJORANTESH DHE IDIOTESH!!! KETA RILINDASIT KANE PJERDHUR FARE!!! A I SHIKONI QE TE GJITHE EMRAT RUSE JANE FEMRA????!!! EMRAT JANE MARRE NGA DISA FAQE RUSE: DATING DHE LIDHJE MARTESORE!!!!! HAHAHAHAAAAAA! ATY KA QINDRA MIJERA EMRA, ADRESA DHE FOTO FEMRASH QE KERKOJNE BURRA ANEMBANE BOTES!!! ATY ESHTE REGJISTRUAR EDHE RAMA DHE KJO BEN QE AGJITATORET DHE PROPAGANDISTET E RAMES, QE PAGUHEN NGA TAKSAT TONA, TE KENE AKSES PER TE MARRE EMRAT E TYRE DUKE I PERDORUR SI VOTUESE VIRTUALE. AGJITATORET DHE PROPAGANDISTET MASHTRUES TE RAMES E KANE PUNEN ME NORME. SECILI DUHET TE FUSE NGA 1000 EMRA NE DITE!!! TE GJITHE FRESSH-ISHTA, TE "PUNESUAR" VETEM PER TE MASHTRUAR!!! KESHTU FUNKSIONON KJO SKEME E NDYRE RILINDASE!!!

Shqiptari09/08/2020 13:07

LE TE MARRE RAMZIU DHE BANDA E TIJ, JO VETEM RUSE DHE GREKE, POR EDHE KINEZE DHE INDIANE, ESHTE 100% I HUMBUR ME TE PAKTEN 63%!!!! MBAJINI MEND MIRE DHE REGJISTROJINI TE GJITHA POSHTERSITE E KESAJ QEVERIA, E TE GJITHE TE PUNESUARIT KOT, QE PAGUHEN KOT NGA TAKSAT TONA, VETEM PER PROGANDEN FALLCO DHE MASHTRUESE TE QEVERISE DHE TE BASHKISE!!! TE GJITHE NEPER BURGJE DO TE PERFUNDOJNE VITIN TJETER!! DHE JO BURGJE QE TE RRINE, TE HANE E TE PINE QYL, POR NEPER BURGJE PUNE TE DETYRUESHME!!!! DO T'IU SEKUSTROHEN DHE DO T'IU SHTETEZOHEN GJITHCKA QE NA KANE VJEDHUR DHE GRABITUR KETO 8 VITE, 8 VITET ME TE ZEZA PER SHQIPERINE DHE POPULLIN SHQIPTAR!!!! VETEM PAS RREZIMIT NGA PUSHTETI RAMEN DHE ME TE GJITHE BANDEN E TIJ: GRUPIN E MIRE-STRUKTURUAR KRIMINAL "RILINDJA"!!! MUND TA DERGOJE SPAK DHE BKH NE BURG!!! TANI AS QE BEHET FJALE QE RAMA TE DENOJE E TE BURGOSE VETE RAMEN!!! OPOZITA SOT, NESER NE PUSHTET, SE MOS FILLON, NUK NA LEJON LIGJI, NUK NA LE BE, NUK NA LE SHBA, NUK NA LE OSBE, NUK NA LESHI E NUK NA E MBAN NGA PRESHI!!!!! FAKTET ATY I KENI. EDHE SORECA UA THA SKEMEN: FOLLOW THE MONEY!!! FAKTET DHE PROVAT PO I PUBLIKONI DHE PO I DENONCONI PERDITE E PERNATE!!! NE DO T'JU BESOJME!! MOS NA ZHGENJENI NESER KUR TE JENI NE PUSHTET!!!

Shto koment

Denonco