Maliqi: Vera e fundit në pushtet e Mohican-it të fundit të Surrelit

Maliqi: Vera e fundit në pushtet e Mohican-it të fundit të Surrelit

11:27, 09/08/2020

Gjatë ditëve të fundit, vendi ynë është tronditur nga disa vrasje makabër dhe disa atentate në qytete të ndryshme të vendit.

Për situatën e kriminalitetit në vend ka reaguar deputeti Lefter Maliqi.

Përmes një postimi në Facebook, Maliqi akuzon Ramën si përgjegjës për këtë situatë me kriminalitetin në vend. Ai shkruan se rotacioni politik është i pashmangshëm dhe se fundi i këtij regjimi do të jetë i dhimbshëm.

“Krimi,varferia,depresioni,droga kane pllakosur vendin edhe ne keto dite pushimesh. Vrasje me plumb ne koke ne qender te Shkodres,femije e mitur e vdekur ne Sarande,vrasje e terror ne Pogradec si asnjeher tjeter,djali masakron dhe i pret koken nenes se tij,krim makaber,,bresheri plumbash ne hotel duke terrorizuar pushuesit,vrasje ne Elbasan,panik ne plazhet e jugut dhe veriut,vjedhje,grabitje etj si neper filma.Ramziu i Rilindjes e krimit i paafte dhe i papergjegjshem.Jo vetem mashtroj,varferoj,cpopulloj vendin por e ka mbyt krimi,korrupsioni,droga dhe babezia per te pasur gjithe pushtetet.Vjeshta stina e zgjimit,mobilizimit,ngritjes popullore kunder Regjimit oligarkik dhe te bandave.Rotacioni politik i pashmangshem me vote ose revolucion demokratik,fundi i paralajmëruar i tij do jete i dhimbshem.Populli sfiden e ka me krimin,bandat,oligarket qe kane emrin organizata kriminale ” Rilindje “.Demokracia do fitoj.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari09/08/2020 13:20

DAKORD O LEFTER, DAKORD!!! LE TE MARRE RAMZIU DHE BANDA E TIJ, JO VETEM RUSE DHE GREKE, POR EDHE KINEZE DHE INDIANE, LE TE FUSE EDHE MUXHAHEDINET TE VOTOJNE, ESHTE 100% I HUMBUR ME TE PAKTEN 63%!!!! MBAJINI MEND MIRE DHE REGJISTROJINI TE GJITHA POSHTERSITE E KESAJ QEVERIA, E TE GJITHE TE PUNESUARIT KOT, QE PAGUHEN KOT NGA TAKSAT TONA, VETEM PER PROGANDEN FALLCO DHE MASHTRUESE TE QEVERISE DHE TE BASHKISE!!! TE GJITHE NEPER BURGJE DO TE PERFUNDOJNE VITIN TJETER!! DHE JO BURGJE QE TE RRINE, TE HANE E TE PINE QYL, POR NEPER BURGJE PUNE TE DETYRUESHME!!!! DO T'IU SEKUSTROHEN DHE DO T'IU SHTETEZOHEN GJITHCKA QE NA KANE VJEDHUR DHE GRABITUR KETO 8 VITE, 8 VITET ME TE ZEZA PER SHQIPERINE DHE POPULLIN SHQIPTAR!!!! VETEM PAS RREZIMIT NGA PUSHTETI RAMEN DHE ME TE GJITHE BANDEN E TIJ: GRUPIN E MIRE-STRUKTURUAR KRIMINAL "RILINDJA"!!! MUND TA DERGOJE SPAK DHE BKH NE BURG!!! TANI AS QE BEHET FJALE QE RAMA TE DENOJE E TE BURGOSE VETE RAMEN!!! OPOZITA SOT, NESER NE PUSHTET, SE MOS FILLON, NUK NA LEJON LIGJI, NUK NA LE BE, NUK NA LE SHBA, NUK NA LE OSBE, NUK NA LESHI E NUK NA E MBAN NGA PRESHI!!!!! FAKTET ATY I KENI. EDHE SORECA UA THA SKEMEN: FOLLOW THE MONEY!!! FAKTET DHE PROVAT PO I PUBLIKONI DHE PO I DENONCONI PERDITE E PERNATE!!! NE DO T'JU BESOJME!! MOS NA ZHGENJENI NESER KUR TE JENI NE PUSHTET!!!

Shto koment

Denonco