Vrasësi me pagesë Eugen Halili ithtar i Ramës, pozon me flamurin e Rilindjes

Vrasësi me pagesë Eugen Halili ithtar i Ramës, pozon me flamurin e Rilindjes

20:42, 08/08/2020

Eugen Halili, u arrestua ditën e sotme nga policia si vrasës me pagesë i shtetasit Regis Runaj, ngjarje e ndodhur disa netë më parë në qytetin e Elbasanit.

Por krahas punës si vrasës me pagesë, Runaj duket se është edhe ithtar i Rilindjes.

Siç e shikoni në foton e mëposhte, ai ka dalë duke pozuar me flamurin e Rilindjes, që mesa duket e ka target të vet krimin.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Vrasësi me pagesë Eugen Halili ishte pasionant i rilindjes.

Lexoni artikullin e meposhtëm. Sb

Policia ditën e sotme ka arrestuar shtetasin Euglen Halili së bashku me Xhuljano Hoxhën, pasi janë përfshirë në vrasjen e Regis Runaj dhe atë të Emiljano Rrahmanit.

Mësohet se 23 vjeçari Euglen Halili është vrasësi i Regis Runajt, të cilin e ka goditur 27 herë me thikë.

Rezulton se shtetasi Euglen Halili ka qenë një ithtar i flaktë i Rilindjes.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco