Organizoi dasmë në anijen e Flotës, shkarkohet zv/komandanti i Forcave Detare

Organizoi dasmë në anijen e Flotës, shkarkohet zv/komandanti i Forcave Detare

17:53, 08/08/2020

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shkarkuar nga detyra zv/komandantin e Forcave Detare, Artur Meçollari.

Shkarkimi nga detyra është bërë për shkak se në anijes së rojes bregdetare po përgatitej zhvillimi I një ceremonie celebrimi të fëmijës së një ushtaraku.

Lirimi nga detyra erdhi pas një video denoncuese që u shpërnda nëpërmjet rrjeteve sociale, ku anija e Flotës Detare ishte e dekoruar për ceremony celebrimi.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

KS09/08/2020 04:06

Po kryeministrine e jepni me qera Se kemi nje sebep? hahahahahaha hajde hajde cfare spo na shohin syte me kte Rilindjen dhe kari lalës del e thote neve bojme shtet. Shtet leshi ke bo mer i degjeneruar, ashtu sic je vete ke bere dhe shtetin o i degjeneruari Edvin Kritaq Rama te qifshi Surrelsat me breza mor specie e rralle dhe i shpifur.

Shqiptari08/08/2020 19:45

KETA PLEHRAT E RILINDJES E KANE PRIVATIZUAR TE GJITHE SHTETIN!!! CDO DITE NGA NJE SKANDAL I RI!!! E NISI LALI PLEHU ME DY DASMA ME PARATE E PENSIONIT TE GOPIT TE S'EMES, QE NGA KALAJA E GJIROKASTER E DERI TEK VILA E MYSLYM PEZES! ROBT E FAMILJEVE DHE TE FISIT, KU TI KENI U SHKERDHEFSHA!!! AS FEMIJET E ENVER HOXHES NUK I KANE BERE DASMAT NE PRONAT E SHTETIT!! VETEM FEMIJET E SADAM HUSEINIT, TE GEDAFIT DHE LALI PLEHU BASHKE ME PLEHRAT E TJERE TE QELBUR TE RILINDJES SE QELBESIRAVE!!!! MERRNI SHEMBULL O SHQIPTARE NGA POPULLI LIBANEZ!!! POSHTE FASHISTO-KOMUNISTET SHQIPTARE!!!

Melton08/08/2020 18:45

Po si ka mundesi kaq budallenj te jene valle. Anija mund te perdorej edhe per filma edhe per kenge si pjese e nje promovimi te ushtrise ose sherbimit ushtarak por jo per nje feste private. Ky kishte mbaruar edhe shkollen ne Amerike me certifikate sigurie cosmike. As ufot nuk kishin arritur ta rekrutonin. Shi kur te vij informacioni nga italia qe ka transportuar hashash me anijen mbas nje jave.

Shto koment

Denonco