“Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës”, ja çfarë i kanë bërë bustit të presidentit historik

“Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës”, ja çfarë i kanë bërë bustit të presidentit historik

16:30, 06/08/2020

Bust i presidentit Rugova në Shqipëri, është hequr dhe është vendosur në një parking në një garazh afër një hoteli në Durrës.

Kështu ka shkruar ish presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Ai ka publikuar foto, teksa në mbishkrim ka shkruar “Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj presidentit Rugova”.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

astrit07/08/2020 08:38

Gabim i madh. Dikush duhet te na justifikoj kete veprim te pahijshem. Rugova me te gjithe te mirat e gabimet e tij ne kushtet ku jetoi e veproi politikisht, mbetet nje figure qe duhet respektuar.

Shto koment

Denonco