Ish-deputeti shërohet nga Covid-19: Më ka lënë me pasoja

Ish-deputeti shërohet nga Covid-19: Më ka lënë me pasoja

11:16, 04/08/2020

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Toçi ka fituar betejën me koronavirusit pas 25 ditësh.

Lajmin e ka bërë publik vetë ai me anë të një statusi në Facebook duke deklararuar se ka rezultuar negativ pas tamponit të dytë.

Ai thotë se do të vijojë të qëndroja në përkujdesjen e mjekëve për shkak të goditjes që kjo sëmundje i ka shkaktuar në mushkëri.

“NEGATIV. Pas 25 ditësh nga testimi i tamponit të parë, dje u krye testimi i tamponit të dytë, i cili rezultoi NEGATIV

Ky është një lajm i gëzueshëm, entuziast e shpresëdhënës, tashmë nuk ka më virus Covid-19 në trupin tim, edhe pse kjo e keqe nuk kaloi pa dhënë një goditje në mushkëri, të cilën e ka prekur pjesërisht, duke më detyruar të mbetem edhe për ca kohë nën kujdesin e jashtëzakonshëm të mjekëve dhe specialistëve të Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi” në Sauk të Tiranës, ku organizon e drejton me dorë të hekurt prof. Perlat Kapisyzi me stafin e tij të mrekullueshëm.

Dua të mendoj, dhe besoj, që edhe në qendrat e tjera spitalore, të cilat janë angazhuar në luftën anticovid është i njëjti impenjim dhe të njëjtat rezultate.

Nuk gjenden fjalët për të shprehur mirënjohjen dhe falënderimet për këta heronj të kohës sonë, që i janë përkushtuar me profesionalizëm dhe humanizëm jetës së të tjerëve, duke harruar shpesh edhe veten e tyre. Me ato që kam parë e shoh çdo ditë këtu, fjalët janë të varfra dhe nuk mund të shprehin as të njëmijtën e angazhimit njërëzor dhe të shpirtit të tyre fisnik, për t’ju shërbyer dhe për t’i shpëtuar jetët njerëzore.

Me përulësi përpara tyre, që mu gjenden në ditët më të vështira të jetës sime dhe po më rikthejnë në jetë”, shkruan Toçi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco