Një vjedhje me lezet në rrugën Boge - Theth!

Një vjedhje me lezet në rrugën Boge - Theth!

13:38, 01/08/2020

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar vjedhjen që po bëhet me rrugën Bogë-Theth.

Sipas denoncimit të bërë në Facebook e tij, projekti i parë po devijohet me qëllim të vidhen fondet nga klientët e tij.

Reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Miq, Rruga Bogë Theth është projekt i qeverisë së mëparshme, e cila beri projektin, siguroi plotësisht financimin dhe nëpërmjet Fondit Shqiptar të Zhvillimit nisi ndërtimin e saj.

Por në urrejtjen e tij patologjike ndaj veriut, sot pas 7 vitesh është larg së përfunduari ky segment i rrugës Shkodër-Theth, i cili vazhdon nga segmenti Shkodër -Bogë.

Tani sipas qytetarit dixhital Edvini i ndryshon trajektoren vetëm për të vjedhur fondet e saj me klientelen e tij.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Zoti Berisha!

Deshta te Denoncoj nje korrupsion nje padrejtesi si po behet ne rrugen e Thethit. Ne Gjysmen e aksit rrugor po behet nje shkurtim i rruges Duke Shkurtuar bukurit natyrore edhe Duke humbur vlerat E rruges kjo gje po ndodh per shkak te Perfitimeve edhe fondeve te vjellura si Dojn te fusin ne xhep firmat ndertuese me inxhinierat e tyre.

Eshte Shum e padrejt qe kjo te ndodh ne nje nder Zonat e Mbrojtura sic eshte Thethi ti hiqet Bukuria!

Eshte nje vjellje e pa pranushme Edhe padrejtesi si po behet ne kete Zone te Thethit!!!

Te Falenderoj.

Anonim te Lutem

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco