Mesazhi i fundit i Edi Ramës për nënën e tij

Mesazhi i fundit i Edi Ramës për nënën e tij

09:40, 01/08/2020

Aneta Rama është ndarë nga jeta gjatë natës.

Lajmin e bëri të ditur vetë Edi Rama me një postim në Facebook, ku njoftoi për ndarjen nga jeta të nënës së tij.

Aneta Rama humbi jetën në të njëjtën ditë, 22 vite pas ndarjes nga jeta të bashkëshortit të saj Kristaq Rama.

Edi Rama i ka kushtuar edhe një postim në faqen e tij në Facebook, nënës Aneta Rama.

‘Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë.

E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush.

Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mama’, shkruan Edi Rama në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco