Ndërron jetë nëna e Edi Ramës

Ndërron jetë nëna e Edi Ramës

09:08, 01/08/2020

Kryeministri Edi Rama ka bere te ditur se ka humbur njeriun e tij më të shtrenjtë, të ëmën Aneta Rama.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vetë kryeministri, përmes një mesazhi rrëqethës në ‘Facebook’, ku shkruan se ajo ishte drita dhe guri këndor i shtëpisë.

 ‘Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra e ku mbetëm gjithnjë fëmijë. E di që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush. Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne, se sa e pamundura që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mama’, shkruan Rama.

Aneta Rama ka humbur jeten ne moshen 82 vjeçe.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari04/08/2020 22:49

Iku .nexhmija..nr2 .ishalla.i.marsh .rilindasit.ne.var

Drejtesi01/08/2020 20:16

Sikur ta merrje me vete dhe ate djallin tet bir, mire do beje

Alya01/08/2020 12:25

A nuk e deklarovi se vdiq nga covid 19!!!?

Shto koment

Denonco