LSI’s Kryemadhi assures Rama will never divide the opposition: Coalition only with the Democratic Party

LSI’s Kryemadhi assures Rama will never divide the opposition: Coalition only with the Democratic Party

22:20, 30/07/2020

Chairwoman of the Socialist Movement for Integration (LSI) Monika Kryemadhi assured her party will enter in coalition only with the Democratic Party (PD) despite the divisive attempts made by Premier Edi Rama.

Kryemadhi said in an interview in Çim Peka LIVe on Syri TV that she has already started the electoral campaign.

Asked by host Çim Peka whether Rama will succeed in dividing the opposition, Kryemadhi responded clearly for the coalition with PD.

“You have to understand something: there is no father and son, mother and daughter, to save Edi Rama. He is finished like never before”, Kryemadhi said.

“He’ll never manage to divide us. I am declaring it right now on behalf of LSI, we are in coalition only with the Democratic Party and we will govern after the 2021 elections only with the Democratic Party. Rama cannot buy us. He has bought the sex so far, but he can’t buy love!”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

QYTETARI dt 31 korrik 202031/07/2020 19:14

Të presim dhe të shikojmë atë që thotë z. Kryemadhi që vetëm me PD do të bëjmë kualicjon mbas zgjedhjeve të vitit 2021.Se nuk e ka për gjë LSI ti bashkohet PS nëse PD nuk del forcë e parë dhe nuk mund të formojë dot qeverinë . E kanë bërë dhe herët e tjera mbasi janë sharë, fyer keq dhe në fund janë puthur duke qeverisur Shqipërinë me një korupsion galopant..

Lenku30/07/2020 23:47

Nuk i ka ngel tjeter, vetem te uroje, se vendimet i mer do?i, si ja do qejfi atij dhe vathes se hajduteve,. Per kété due nderkomshat nuk e ndihmojne palluqen.

Shto koment

Denonco