Manastirliu e kapur në krim? Tamponët të skaduar, vendi në kaos nga Covid-19

Manastirliu e kapur në krim? Tamponët të skaduar, vendi në kaos nga Covid-19

22:55, 15/07/2020

Situata në Shqipëri nga koronavirusi Covid-19 çdo ditë vjen duke u rënduar.

Numri i personave të vdekur është në rritje, ndërsa vendi është në kaos si pasojë e Covid-19 dhe të paaftësisë së shtetit dhe ministrisë së Shëndetësisë të drejtuar nga Ogerta Manastirliu, për të menaxhuar situatën.

Kështu ka ndodhur edhe me drejtoreshën Inspektoriatit Shëndetësor Shtetëror, Vjollca Braho ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Braho ka bërë tamponin dy herë, herën e para para 10 ditësh dhe herën e dytë para pak ditësh, ajo ka rezultuar negative në përgjigjen e tamponit.

Por shenjat e koronavirusit Covid-19, Braho mësohet se i kishte prej më shumë se 10 ditësh duke bërë që ajo të karantinohet.

Burimet kanë bërë me dije, se Braho është kontrolluar dhe me skaner, ku ka rezultuar se ishte pozitive me koronavirus. Dy tamponët drejtoreshës së ISHSH i kanë dalë negativë, ndërsa skaneri e nxirrte pozitive.

Sot ajo është shtruar në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, pasi ka pasur probleme me frymëmarrjen, për shkak të koronavirusit dhe skaneri e ka nxjerrë sëmundjen në një gjendje të avancuar.

Ndërsa vendi është në kaos për shkak të koronavirusit dhe dështimit të menaxhimit nga ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Ogerta Manastirliu, që shikojnë se sa tendera të bëjnë, janë ngritur dyshime në lidhje me tamponët e blerë.

Shpesh herë tamponët dalin negativë, ndërsa personat e kontrolluar me skaner rezultojnë pozitivë me koronavirus.

Duket se tamponët e blerë shtrenjtë nga po dalin më shumë të skaduar, se sa në gjendjen optimale. E për këtë duhet të mbajë përgjegjësi nga titullari i ministrisë e deri tek zyrtarët më të ulët.           

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ppensionisti16/07/2020 06:42

si gjithe hijenat e tjera te ps

Shqiptari15/07/2020 23:34

KJO BUSHTER DUHEJ TE ISHTE ARRESTUAR PER MBI 10 AKUZA!!! KU ESHTE SPAK, SPUK, SNUK??? O U DHJEFSHA SISTEMIN E DREJTESISE DHE INSITUCIONET E REJA ME MONSTRA TE VJETRA KOMUNISTESH!!!

Shto koment

Denonco