Rama i ‘mërzitur’, nxjerr një tjetër pretendim të opozitës së Murrizit

Rama i ‘mërzitur’, nxjerr një tjetër pretendim të opozitës së Murrizit

12:10, 15/07/2020

Edi Rama ka reaguar pas miratimit në parim të marrëveshjes së 5 qershorit nga Komisioni i Ligjeve, vetëm me votat  mazhorancës së tij.

Por loja mes mazhorancës dhe gjoja opozitës ka vazhduar edhe sot, ku Murrizi me shokë kanë vazhduar të kundërshtojnë marrëveshjen dhe deputetët e Ramës duke e mbrojtur.

Rama ka nxjerrë dhe një pretendim të ri, gjoja të opozitës së drejtuar nga Murrizi.

‘Opozita parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e administratës zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD!’, shkruan Rama.

Reagimi i Edi Ramës në Twitter:

Shumica jonë në Komisionin e Ligjeve sapo votoi draftin e dakordësuar në 5 qershor me opozitën jashtëparlamentare!

U votua pa konsensus sepse opozita parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e administratës zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD!

Për më shumë në 13.00 live!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

TURI I BESES15/07/2020 12:39

O Belul o trim i marrë Zure inat me radarë Merkelit seç i lëpije çizmen U kujtove do bësh dobiçen

Gjushi15/07/2020 12:19

Je bere bajatt dhei peshtire me teatrin dhe paburrerine tende ,kopeia jote e aktoreve eshte e falimentuar,nuk meritojne dhe bakshishin e rradhes.Yani s'ye besojne as kalamajte e Alketa Vejsiut, koha jote mbaroi.

Shto koment

Denonco