Reagimet e ashpra pas vendimit të Kuvendit, reagon Rama

Reagimet e ashpra pas vendimit të Kuvendit, reagon Rama

18:14, 14/07/2020

Edi Rama ka reaguar pas kërcënimit të ashpër nga Gjermania, se nëse miratohen ndryshimet kushtetuese do të pengojnë hapjen e negociatave.

Rama duke iu përgjigjur opozitës, shkruan në Twitter:  As Jashtëparlamentarja, as Presidencialja s'duhet të merakosen për fatin e koalicioneve parazgjedhore, sepse askush nuk do t'i ndalojë të vazhdojnë ta ndajnë ombrellën e opozitës së bashkuar edhe në zgjedhje!

Reagimi i plotë i Edi Ramës:

Shoh agjitim në radhët e opozitës jashtëparlametare dhe asaj presidenciale për hapin e hedhur sot në Kuvend drejt hapjes së listave!

Jashtëparlamentares i kujtoj se kemi një marrëveshje e do ta zbatojmë në çdo pikë, po kjo s'do të thotë që sharjet e provokimet nuk e rrezikojnë.

Presidenciales i kujtoj se Kuvendi është sovran, i dëgjon të gjithë po vendos vetë! Dhe hapja e listave për t'i dhënë mundësi edhe qytetarëve e jo vetëm kryetarëve të zgjedhin deputetë, si dhe garantimi i përfaqësimit të grave në kushtet kur listat hapen, i bëjnë mirë vendit...

As Jashtëparlamentarja, as Presidencialja s'duhet të merakosen për fatin e koalicioneve parazgjedhore, sepse askush nuk do t'i ndalojë të vazhdojnë ta ndajnë ombrellën e opozitës së bashkuar edhe në zgjedhje!

Taksirat ta ndjekin parlamentin që e duan s'e duan është vendimmarrësi!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Djani thiut- Bythlepiresi EDrames15/07/2020 16:47

Pijani lëngun Kushtetutës së Ridhjerjes, o Shqiptare!

Rudi.15/07/2020 00:01

Mos u mërzit o ndyrësirë e gjatë se shpejt do të ta tregojmë se kush është populli. Do kërkosh që të futesh andej nga ke dalë,për çfar i ke bërë këtij populli këto 7 vjet,por nuk të merr më ajo vrima që ke lindur. Mua më bëhet qejfi të heqësh koalicionet,që të ngrihemi të tërheqim zvarrë si Kadafin e Libisë,e si bustin e atij qelbësirës së komunizmit(Enver Vampirin),. Atëherë do të shohim si do i mbushësh poturet me m..t. Do të t'degjenerojë ky popull o drogaxhi,nuk do kesh mundësi të pishë kokainë,por jashtëqitjet e popullit bashkë me Bolinon e ato qelbanikët që kanë grabitur popullin këto vite

Pandeli majkovici 14/07/2020 21:00

Po ketij bastardi hibrid eshte te besh nder ta mbyllesh ne ndonje murg. Pastaj ky adoleshenti politik dhe anti shqiptar I kamofluar pandeli pis pleher spordhjak majkovici. Ministri I dhjere I diaspores. Ju q.......,,,,, qente e tirones r......,,,t

Gimi14/07/2020 19:41

Nuk e kuptoj ku gjen fuqinë ky njeri.Te cmenduria te Sorros te bandat!!!Që do të ketë një fund të keq e kuptoj dhe që pritet.

Shtetrrumpalle 14/07/2020 19:15

O eDRAM, o bukshkale, o hidhnak, o i pabese, o moster e 1001 te zezave. Po te mos ishte presidencialja, në 2013 nuk merrje pushtet, e do ishe kthyer poshte urave te Senes o gojemut.

Kadriu14/07/2020 18:30

Ah ty duhet me ti q... robt keq fare po mos u merzit se po e afron vete kete dite

Baca Met14/07/2020 18:23

Ta bente me konsensus te pakten. Qe kur te bjere nga pushteti te kete si te justifikohet para PS. Se keshtu me kete vendim-marrje te njeanshme, fundi i Rames ne pushtet nuk diskutohet sepse ai po urrehet perdite e me shume, por keshtu i vjen edhe fundi i tij ne PS, bashke me Rilindasit (gueriljet).

Shto koment

Denonco