Komisioneri për Zgjerimin: Duhet përparim me reformat

Komisioneri për Zgjerimin: Duhet përparim me reformat

12:01, 14/07/2020

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka takuar sot kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi për të diskutuar për hapat e ardhshëm të vendit në funksion të vendimit për hapjen e negociatave.

Varhelyi shkruan se u diskutuan për përgatitjet që duhet të bëjë Shqipëria për këtë vendim si dhe po ashtu u nënvizua edhe rëndësia e avancimit në reformat aktuale.

STATUSI NGA VARHELYI

U takova me negociatorin e sapoemëruar të Shqipërisë për integrimin europian Zef Mazi këtë mëngjes për të diskutuar përgatitjet dhe hapat e ardhshëm në funksion të vendimit për hapjen e negociatave. Gjithashtu theksuam rëndësinë e përparimit në reforma.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari14/07/2020 13:34

TË PAKTËN BOTA, SHBA DHE BE E MORËN VESH SE ME ÇFARË MOSTRE KANË PËR T'U PËRBALLUR POPULLI SHQIPTAR DHE OPOZITA E BASHKUAR FORT DHE NË NJË UNITET BETONI, E MBLEDHUR SINERGJIKISHT NË NJË FORCË TË VETME POLITIKE FITUESE! LE TË BËJË ÇFARË TË DOJË, ÇFARËDO MANOVRE, ÇFARËDO FORMULE QË I SYGJEROJNË RUSMAJLËT E KOMITETIT QËNDROR TË PPSH, RAMA, NARKO-BANDA E TIJ DHE ALEANCA E MURRIZAVE, E HAJDARËVE DHE E TË GJITHË PALAÇOVE DHE IDIOTËVE TË PARLAMENTIT, ËSHTË E HUMBUR!! HUMBJA ËSHTË E SIGURTË! KY DO TE JETE EDHE REZULTATI REAL I ZGJEDHJEVE POLITIKE QE DO TE MBAHEN NE PRANVEREN E 2021. SIPAS KËSAJ LLOGARITJE OPOZITA E BASHKUAR MERR MINIMALITSH 85 MANDATE DEPUTETESH, RILINDASIT MARRIN MAKSIMUMI 54, DHE 1 MANDAT QË MUND TE SHKOJE TEK NDONJE FORCE E RE POLITIKE. NDËRSA MURRIZËT DHE HAJDARËT DO TË MARRIN NDOC RROKUN!!! KY DO TE JETE REZULTATI PËRFUNDIMTAR I ZGJEDHJEVE 2021! KY REZULTAT ËSHTË AI QË PO E TMERRON RAMËN PREJ KOHËSH!

Shto koment

Denonco