Milo: Rama kërkon të sigurojë favore para zgjedhjeve, bën llogari me listat e hapura

Milo: Rama kërkon të sigurojë favore para zgjedhjeve, bën llogari me listat e hapura

22:42, 13/07/2020

I ftuar në Çim Peka Live, kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka folur ndër të tjera dhe për veprimet e fundit të Ramës që kërkon të ndryshojë kushtetutën duke prishur koalicionet parazgjedhore.

‘Rama ka deklaruar deri më tani që nuk do heqë dorë nga 5 qershori dhe e respekton atë.

Por ndërkohë kemi të bëjmë me një veprim antikushtetues dhe politik që kërkon të sigurojë favore para se të shkojë në zgjedhje.

Unë vazhdoj ta gjej të keqen që i ka ndodhur vendit te ndryshimet kushtetuese të vitit 2008 dhe që nuk korrigjohen as sot.

Është fare e qartë që PS ka ndryshuar 180 gradë në raport me listat e hapura.

Por kuptohet që ka në mendje mëndje llogari të tjera

E thashë edhe njëherë që kemi të bëjmë me një veprim antikushtetues  dhe që nuk e mbështes propozimin e Ramës'

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco