Vasili: Ku u zhduk kryestrategjisti që e nxori Shqipërinë të parën në botë?

Vasili: Ku u zhduk kryestrategjisti që e nxori Shqipërinë të parën në botë?

21:38, 12/07/2020

Në një moment të vështirë për Shqipërinë, ku cdo ditë po regjistrohen rekorde të infektuarish me COVID-19, ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka ngritur një sërë pyetjesh retorike në lidhje me kryeministrin Rama, duke thënë se 'Pandemia kërkon Edin'.

Në postimin e tij në Facebook, Vasili ka reshtuar një seri pyetjesh në të cilat tregon se kryeministri Rama është fshehur sic e ka zanat kur punët shkojnë keq.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Pandemia kerkon Edin!!

Kryeministri i perditshem i pandemise ne FB ne TV ne Twiter, ka humbur!

Ku eshte Edi kryepidemiologu, kryeinfeksionisti dhe kryestatististicieni i pandemise?

Ku u zhduk kryestrategjisti qe i tregoi vendin OBSH?

Ku eshte tribuni antitestim dhe antimaske?

Ku eshte kampioni qe e nxori Shqiperine te paren ne bote?

Eshte fshehur sic e ka zanat.

Eshte shejtan i madh Edi.

Gjithmone kur del djale e rremben vete Edi, ndersa kur del vajze ta le ne preher sic po jua le tani eksperteve te pandemise.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t12/07/2020 23:55

Ka shkuar te ngushellohet te shtepia e atij specialistit per gjithçka Meçe.

Shto koment

Denonco