Thaçi para varrit të Rugovës: Nuk e di kur kthehem nga Haga, por do kthehem i pastër

Thaçi para varrit të Rugovës: Nuk e di kur kthehem nga Haga, por do kthehem i pastër

19:20, 12/07/2020

Presidenti i Kosovës nesër do të përballet në Hagë me akuzat për krime lufte ndaj tij.

Ai sot ka vizituar edhe varrin e Ibrahim Rugovës.

‘Nderim e mirënjohje gjithmonë Presidentit të parë të Kosovës, si dhe gjithë atyre që i dhanë jetë rezistencës paqësore në fillim dhe asaj të armatosur deri në fund.

Në historinë e formimit të shteteve në botë, Kosova hyn në rastet e rralla që rrugën e formësimit të shtetit e nisi nga ideja e rezistencës paqësore dhe e mbylli në istikamet e luftës së armatosur. HTH’, shkruan Thaçi në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Noni13/07/2020 01:12

Njeriut qe te vret naten e te qan diten , shkon tek varri te refehet , pikerisht nje dite para Hages , me mendimin se eshtrat e asaj figure madheshtore te Kosoves ,qe prehen ne ate varr , do te mund tia falin perdhosjen , qe i beri ky njeri tradhetar , idealit dhe luftes per egzistencen e kombit dhe te vete Kosoves , te ciles ju perkushtua Ibrahim Rugova . Si dy djaj Thaci & Rama , i shiten shpirtin shejtanit shkia serb , mbasi u ben pale me Vucicin per coptimin e Kosoves , dhe kjo prania e tij ne ate varr duke na mbajt edhe fjalim atdhetar , e perdhos me keq figuren kolose te Ibrahim Rugoves . Dhe keto veprime te shtirura , e qe me shume shprehin ankthin e frikes , i shikojne kosovaret dhe shqiptaret dhe japin vleresimet dhe pergjigjet e duhura .Po ashtu edhe gjykata e Hages qe e pret .

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 12/07/2020 22:35

Ky eshte laper dhe larve serbe. I ka ardhur veza ne kthese tani dhe ben rolin e te penduarit dhe te patriotit. Ky duhet shporrur nga trojet shqiptare bashke me rame kancerogjen rrace ndyresiren, baton qorrin dhe pandeli majkovicin, nje adoleshent politik, nje truthare qe I ka demtuar gojen puna e shperthyer, dhe nje anti shqiptare I kamofluar qe sa here peder Rama ben tradheti nxjerr kete zgerdhaqin. Nje pleher dhe ky si larvat e tjera. Ky patrioti I sumes.

TURI I BESES12/07/2020 21:51

Deri dje sa ishte gjalle President Rugova i conte njerez per t'a ekzekutuar.Sot gjarpri perulet te varri.Keta jane kellirat e shekullit.RAMIU BETON SHTANISHIQI GJARPRI DHE GJITH ARADHA E TYRE

Shto koment

Denonco