VIDEO/ ‘Pogradeci përmbytet për shkak të vjedhjeve të Ramës’, Balliu akuza pushtetit lokal dhe atij qëndror

VIDEO/ ‘Pogradeci përmbytet për shkak të vjedhjeve të Ramës’, Balliu akuza pushtetit lokal dhe atij qëndror

18:35, 12/07/2020

Pas shirave që kanë përmbytur qytetin e Pogradecit, ish deputeti i PD-së Klevis Balliu, akuzon si përgjegjës pushtetin qëndror dhe atë lokal.

Në postimin e tij në Facebook, Balliu thekson se prej 8 vitesh Pogradeci është lënë në harresë, e janë pikërisht vjedhjet e pushtetit të Rilindjes që shkatërrojnë qytete dhe vjedhin qytetarët.

Postimi i plotë:

POGRADECI PËRMBYTET PËR SHKAK TË VJEDHJEVE TË RAMËS.

Kjo është qeveri e makthit, e vjedhjes dhe e bandave. Asnjë masë nuk merret nga pushteti lokal dhe ai qëndror për qytetet dhe qytetarët.

Qyteti i Pogradecit përmbytet në verë ndërsa pushteti lokal dhe ai qëndror nuk ekziston.

Prej 8 vitesh Pogradeci është lënë në harresë, e janë pikërisht vjedhjet e pushtetit të Rilindjes që shkatërrojnë qytete dhe vjedhin qytetarët.

Të bashkohemi së bashku për të shpëtuar këtë qytet të bekuar nga i mallkuari Edvin Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco