FOTO/ Media e Blushit shpall Lulzim Bashën kryeministër

FOTO/ Media e Blushit shpall Lulzim Bashën kryeministër

15:05, 12/07/2020

Gazeta Shqip, media që është nën drejtimin e Ben Blushit ka shpallur ditën e sotme Lulzim Bashën kryeministër të Shqipërisë.

Në një sondazh të bërë në faqen online të Shqip, Lulzim Basha ka kryesuar gjatë gjithë kohës ndaj Edi Ramës.

Sipas rezultateve, 46 për qind e votuesve donin Bashën kryeministër dhe 41 Ramën.

Image

Nisur nga ky rezultat, me urdhër të Ramës dhe ndërhyrje të Blushit, është  vendosur që të ndërpritet dhe sondazhi.

Më poshtë keni dhe arsyen, sipas Shqip.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

FILANTROPI dt 12 korrik 202012/07/2020 20:53

Që tja futë Ben Blushi Edi Ramës me sondazhe që nxjerin fitues për Km.të vëndit Lul Bashën ,na duket e pa besushme...Nuk e harron kollaj Benka nga Korça kur Ed Rama ja mbylli dyert e parlamentit dhe të PS. përgjithmonë duke e këthyer në një kartë të djegur në politikën shqiptare..Dhe ai sot po shantazhon me lloj lloj sondazhesh që ta rifutë në politikë e PS...

U kry Bac12/07/2020 17:32

Basha lengun, Rama mishin, si perhere populli ????????????????.Edhe po fitoi Basha do rindertoje germadhat e bombardimeve te Rames, dhe duhen dy mandate per te rikuperuar.Kjo nuk ndodh Pa fonde, pa mbeshtetje, pa pushtete . Duhet qeveri rindertimi, integrimi e shpetimi kombetar.

t12/07/2020 16:31

Basha ne egzil,rama ne burg

Shto koment

Denonco