Abilekaj: Balla po blen Murrizin dhe mbetjet, paratë po i shpërndan te lokali i Mond Begos

Abilekaj: Balla po blen Murrizin dhe mbetjet, paratë po i shpërndan te lokali i Mond Begos

16:34, 10/07/2020

Gazetari dhe analisti Enton Abilekaj ka hedhur akuza bombë ndaj mazhroancës së Edi Ramës dhe numri dy të PS-së, Taulant Balla.

Gjatë një interviste të dhënë për SYRI TV, Enton Abilekaj është shprehur se Taulant Balla po blen Myslym Murrizin me para të thata dhe paratë po i shpërndan tek lokali i Edmond Begos.

‘Taulant Balla po ble Myslym Murrizin dhe mbetjet e tjera në Kuvend, me garant Edmond Begon.

Kam prova që paratë po i shpërndan vetë Taulant Balla në lokalin e Edmond Begos.

Murrizi me shokë janë llumi i kuvendit që paguhen me paratë e Ballës’, tha gjatë Enton Abilekaj gjatë intervistës në SYRI TV.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari10/07/2020 23:33

IKU PLAKU MERRE I SURRELIT, IKUUUUUUUUUUU!!!! IKU E NA MORI TE KEQEN NJE HERE E MIRE!!! NA E MORI TE KEQEN, CFAREDO QE TE BEJE TANI ESHTE I MBARUAR! ESHTE I MARRE FUND! KETO JANE PERPELITJET E FUNDIT TE GJARPERINJVE TE PLAGOSUR PER VDEKJE!! CFARE PAZARE IDIOTE DHE INFANTILE!!!! SATRAPI I SURRELIT ESHTE GATI T'IU JAP EDHE BYTHEN, EDHE LINDEN ME GJITHE TE BIJEN, VETEM TE MBAJE PUSHTETIN!!! E DI SHUME MIRE QE DO TE PERFUNDOJE NE BURG DHE DO T'I MERRET E DOT'I SEKUESTROHET GJITHCKA QE I KA VJEDHUR DHE I KA GRABITUR SHQIPTAREVE KETO 7 VITE DHE ATO 13 VITE SI KRYEBASHKIAK HAJDUT!! JO VETEM AI, POR E GJITHA BANDA KRIMINALE E RILINDJES DO TE PERFUNDOJNE PRAPA HEKURAVE. POR ATIJ PER USHTARET E TIJ PA TRU NUK I KERCET BYTHA SHUME E NUK I RRUHET FARE!!! AI KA HALLIN E KOKES SE TIJ SEPSE ATA DO TI SHESE QE NESEANCEN E PARE TE GJYQIT PER GRUPIN E STRUKTURUAR KRIMINAL "RILINDJA"! LE TA KRRUAJE ME SHBA DHE BE!!! LE TA KRRUAJE MIRE BYTHEN SEPSE PERFUNDON KESH FARE! NESE VERPON KUNDER MARREVESHJEVE ME SHBA DHE BE, SATRAPI I SURRELIT DO TE PERFUNDOJE FIKS SI DIKTATORET SADAM HUSEIN DHE MOHAMAR GEDAFI!!!

Gj 10/07/2020 16:47

o murriz o zdroms mos bo gabim

Shto koment

Denonco