Fleckenstein si refugjat në Tiranë, e lënë të presë tek shkallët

Fleckenstein si refugjat në Tiranë, e lënë të presë tek shkallët

13:24, 09/07/2020

Për të mos e lënë pa punë, pasi nuk u zgjodh më si eurodeputet, Gramoz Ruçi vendosi të marrë si këshilltar të tij, mikun gjerman të qeverisjes socialiste Knut Fleckenstein.

Edhe pse në kohëra krize Covid-19 dhe në emergjencë financiare, Ruçi e nxorri një rrogë për gjermanin që mbështeti Edi Ramën në kohëra të vështira.

Por duket se aventura e ish-eurodeputetit gjerman  Knut Fleckenstein, nuk po shkon ashtu siç e priste të ishte në Shqipëri.

Një foto e tij ulur në shkallë, duke pritur makinën, ashtu si vite më parë shqiptarët emigrantë nëpër Europë, është bërë virale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krist09/07/2020 16:13

Flakeenshteini,eshte rast i paster,qe tregon se cfare demokracie,ka sot bota,por kryesisht Europa,e sidomos Gjermania.Kush e ka votuar kete "analfabet",qe as shkollen nuk e paska mbaruar?Kush e ka votuar ne institucionet gjermane,e me vone edhe ne institucionet e BE?apo dhe atje,mund te kete grupe si ai i Vangjush Dakos,dhe grupi i PS ,per Dibren,qe i" rregullojne " votat?Po si nuk paska vepruar edhe Bild-i,si ne rastin tone? Dhe kete "analfabet" dhe manipulues te votave edhe te gjermaneve ( qe ne i kemi ditur,se jane shume korrekt,por si,ku,sa???).politika jone e rilindur,po e shperblen,duke e mbajte me buke (por jo vetem,por edhe me Majlinda e te tjera favore),me parate tona.O bote,o dreq,qe paskam lindur,te te ndreq-do thoshte Shekspiri i asaj bote.....

cak09/07/2020 15:05

Lere, lere, po na e paska lënë Gramozi edhe pa maskë që të ulet në trotuar këtë "Njollën e gurit" (Këtë kuptim ka në shqip emri gjermanisht Flackenstein)

Daj Jaku09/07/2020 14:31

Këlysha kurve ka plot nëpër Europë. Ish kancelari Shroeder u mor në punë nga Putini, mbasi shiti interesat e Gjermanisë në Rusi. Edhe Tony Blear u bë "këshilltar" i EdDrogës. Fëlliqsira që majen me lekët e gjakut të popujve të varfër e të sunduar. Çuditërisht tëtërë këta këlysha kurvash i përkasin të majtës, asaj që fshin bythën. E majta sundon dhe shtyp popullin në emër të popullit. Mbaje në bythë o popull që voton të majtën dhe ha çapin e bukës që të japin me dorën që ti ja puth e ja lëpin. Atë bukë që ti e o popull e prodhon dhe ata e grabisin.

Arditi09/07/2020 14:02

Eshte e turpshme qe Fleckestein paguhet me parate e shqiptareve per te bere lobing prane Merkleit nderkohe qe Merkeli as ja fishkellen fare kesaj kufome politike dhe ne Gjermani nuk e votuan me... Rama dhe Ruci po tentojne te mashtrojne Gjermanine me plehra te paricklueshme qe edhe Gjermania i konsideron te rrezikshme... Ky nuk meriton as ne trotuar te futet...jam i sigurte qe keto sakrifica i ben se pret ne dark ndonje bukuroshe ta takoje pasi te dehet me uiski te Charli...

PD Elbasan09/07/2020 13:59

o Cim! Gjeja me e bukur qe ke publikuar ndonjehere!

Alfons Malo09/07/2020 13:39

Te mos na shtoje numrin e lypsave ne Tirane,se boll kem hallet tona "gjynah" i shkreti kerkon te justifikoje eurot e marre nga rama per lobingun qe i beri vite me pare e tani "goxha" burre paguhet nga gramozi me leke nje politikan i deshtuar ne gjermani behet fakier ne shqiperi nje njeriu te diktature komuniste ,vrases i 2 Prillit

Shto koment

Denonco