Arta Marku dhe Rama liruan Kajmakun/ Bardhi: Skenar mafioz

Arta Marku dhe Rama liruan Kajmakun/ Bardhi: Skenar mafioz

16:24, 08/07/2020

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me lirimin që Arta Marku I bëri Agim Kajmakut të Vorës, vetëm një ditë pasi ky i fundit u arrestua në një spital privat.

Bardhi e ka cilësuar këtë lirim si një skenar mafioz nga qeveria për të lënë të lirë Agim Kajmakun.  

Një skenar mafioz u zbatua 24 orët e fundit nga qeveria dhe drejtësia për të lënë të lirë Agim Kajmakun e Vorës.

Policia bëri dje sikur e arrestoi papritur, pas një gjoja arratisje 7 mujore, ndërsa drejtësia, nën diktatin e qeverisë, e liroi sot nga burgu. Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vuante asnjë ditë burg.

Agim Kajmaku, një fallsifikator, që fshehu krimin në formularin e dekriminalizimit, u mbrojt nga Edi Rama. Kryeministri nuk e shkarkoi nga detyra, megjithëse ne provuam me dokumenta se kryebashkiaku ilegjitim i Vorës kishte mashtruar dhe ishte në shkelje flagrante të ligjit.

 Gjatë kohës së “arratisë”, Agim Kajmaku u pagua 200 milionë lekë nga pushteti e Edi Ramës, duke vendosur rekord sesi një person që kërkohet nga policia, përfiton njëkohësisht miliona lekë nga tendera publikë. Ky është një pushtet i kalbur që duhet shkulur me rrënjë, sa më parë!

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco