Arben Meçe: Edi Rama fanar ndriçues në botë, po e ndjek dhe Trump

Arben Meçe: Edi Rama fanar ndriçues në botë, po e ndjek dhe Trump

14:28, 07/07/2020

Një debat ka pasur mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘360gradë’ të Artur Zhejit, mes inxhinierit Arben Meçe dhe Bejdo Malos.

Sa i përket masave të COVID-19, Meçe tha se Edi Ramën po e kopjojnë Serbia, Kosova dhe Maqedonia.

Ai theksoi se Rama është një fanar ndriçues në botë.

Menjëherë ndërhyri Bejdo Malo, i cili u shpreh se inxhinieri është Elisa Spiropali në versionin mashkull.

Biseda mes Malos dhe Meçes:

Meçe: Po që kanë filluar ta kopjojnë Ramën. Në Maqedoni sapo vendosën gjendjen e jashtëzakonshme se kuptuan se politika e Ramës funksionon.

Edhe Kosova të njëjtën gjë po bën, shkoi pas Edi Ramës. Edhe Serbia po bën të njëjtën gjë. Mua më vjen mirë që qenka një shqiptar i cili bëhet fanar ndriçues në botë.

Malo: Je Elisa Spiropali mashkull!

Meçe: Më vjen mirë që shembullin e Ramës e ka marrë edhe Trump-i. E ndiej veten krenar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Alfons Malo10/07/2020 09:55

Z. ZHEJI! JE SHUME I ZGJUAR! TE LUMTE PER INTELEKTIN QE KE! TI NE EMISIONIN TEND NA KENAQ NA NXJERRE CA KOQE GOMARI ,DHE BEN SJUME MIRE,.TE MARRE VESH KY POPULL SE ME KE MBURRET RAMA DHE PALLA. ME MECEN QE PER TE GJITHE ATA QE E DEGJOJNE THONE SE KY ESHTE KOQE FARE,PO KESHTU EDHE GJUZIN MIRE BEN SE EDHE AI SHOKU I MECES ESHTE .TI VESH NE PARMEND E TERHEQIN DHE PENDARE TE JETE RAMA,DHE FAREN TA HEDH PALLA .EDHE NJEHERE BRAVO ZHEJ QE KE DURIM E I ZGJEDH KETA QE EDHE NE GAJASEMI KUR I SHIKOJME POR E KUPTOJME EDHE HUMORIN TUAJ .

Onkezmi09/07/2020 15:44

Me të vërtetë që kokoshi pa bisht Rama ngjan me Trapin! Të dy janë imoral dhe të sëmurë patologjik, BESOJNË gënjeshtrat e tyre,pra çfarë thonë në mengjes,nuk thonë ne drek.Gënjeshtarë Botëror.Por pas tyre vjen djali i shkencëtarit gjuhësor P.Zhei i biri i pokrit që na sjell atë që i di të gjitha kuçiotin fodull Meçe dhe korofillakunL.Vasilin.../1

shqiptar09/07/2020 14:24

E kam ndjekur me një farë interesi emisionin e Zhejit "360 Gradë", si një emision i veçantë ku përplasen polemika të të gjitha niveleve e të gjithë kategorive të shoqërisë. Por më duket se kohët e fundit, sikur e ka tepruar shumë me thirrjen në emisionin e tij, të disa figurave tepër vulgare, jo vetëm nga soji i majmunit servil të Ramës, Meçja, por edhe të disa "kritikëve" të Ramës që janë të të njejtit nivel me Meçen, e bile nga shëmtia e pamjes fizike, ja kalojnë edhe atij.. Krijonte njëfarë atmosfere humori Kujtim Gjuzi me të cilin bën Rama gjithë kohën debat në Kuvend, apo edhe krekosja e njëfarë regjizori minoritar që aktron me pasion të madh edhe patriotin e flaktë shqiptar, edhe dashurinë për Skënderbeun e Spiropalit. Por nëse në emisionet e mëparme çoku shihnim të ftuar ndonjë intelektual elokuent e seriioz. shoh se kohët fundit emisioni ka degjeneruar në nivele tepër primitive. Për hir të së vërtetës duhet pranuar që vetë Zheji si gazetar ka bërë analiza tepër objektive për demaskimin e marrëzive të Ramës, por nuk e kuptoj se pse e ka ulur kaq shumë nivelin e debatit në emisionin e tij. Kam bindjen se nëse do të vazhdojë kështu, nuk do të pranojë asnjë njeri serioz që të vijë në emisionin e tij

mondi09/07/2020 12:50

Nuk habitem qe ka zagare si Mece, por ka ca kohe po e ve ne dyshim edhe inteligjecen e Artur Zhejit. Artur duhet te kesh respekt per teleshikuesin.

vera08/07/2020 12:32

Edi Rama dhe Arben Mece jane fanari i hajduterise

Daj Jaku08/07/2020 06:39

Çfarë nuk bënka (lëpirje bythje) njeriu i gjorë për çapin (e madh) të bukës !!!

Vlora07/07/2020 17:12

Tipave si ky maskaraj qe u çirr mrame ne studio Zheji i fton qe tjua nxjerre bojen, por sa keq qe nuk e kuptojne dhe kujtojne qe kane vlera. TURP!

Bobi, bythlepiresi i EDrams!07/07/2020 16:58

Ky Arben Meçe ka kohë që ka rrjedhur nga trutë...turp!

kadri hasbiu07/07/2020 16:19

po ceshte ky maskara qe e lejojne te flasi cmendurira neper sdudiot televizive faji i artur zheit qe nuk i mbydh mikrofonin e ta nxjerre perjasht keshtu ishte dhe enveri dhe dihet si perfundum po e nxjerrin prap koken klyshat komunist e mir na e beni votojeni prap ed mostren qe te degjojm kta vemje pa moral

Nardi07/07/2020 15:43

Ore po ky k...kaq keq paska rene ne siten e sigurimit sa edhe pas 30 vjetesh nuk po arin te dali dot , po ky ka qene edhe deputet i PD-se . Hajde Shqiperi ku ke aritur , nuk po ari robi te njofi as veten e vet e jo me keto baxhella pa din e iman , robt kush i nxjer neper tv. keto mostra pa shtylla kurizore qe na nxjerin mallin e atit filmit qe thoshte gelltit robi nje luge corbe te prishur dhe vjell gjithe jeten ,edhe ky kari diku ka firmosur per sigurimin dhe nuk po arin te shkeputet dot , hajt robt ku ti kete

Landi07/07/2020 15:01

hahahahahahahahaha no comment

Shto koment

Denonco