Ish-ministri: Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Ish-ministri: Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

13:10, 06/07/2020

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton.

Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se Edi Rama dhe Hashim Thaçi duhet të japin llogari si falsifikatorë të integritetit territorial.

Sipas tij, kjo është akuzë më e rëndë se krimet e luftës.

“Thaçi dhe Rama ishin udhëheqës politikë jo të pasuksesshëm. Ndenjën gjatë në pushtet.

Por miku i tyre Bolton i katandisi në zyrtarë lokalë të kadastrës, që falsifikojnë letra për të dhënë toka jo pronarëve...

Tani duhet të japin hesap si falsifikatorë të integritetit territorial. Akuzat për krime lufte janë lule...” shkruan ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp07/07/2020 13:04

Tash je Avokat.Shko bëj Padi Penale ndaj z. Rama për shkelje të Kushtetutës dhe tradhëti kombëtare. Depozitoje në Gjykatën Kushtetuese dhe sapo të plotësohet kuorumi të gjykohet. Aq më shumë që Presidenti, ka ra dakord me proçedurat se si po plotësohen vëndet në Gjykatën Kushtetuese dhe në Gjykatën e Lartë. Shantazhoni kë mundni, kërkoni ta shkruani emrin në listat e partive si deputet i ardhshëm ,por me llogje dhe retorika nuk mund t'ja bëni mëndjen p....ë qytetarëve. Sigurisht që keni qenë dhe jeni bashkë, por në bindjen time,bashkë nuk do jeni për shumë kohë. Por fuqia eksplozive e vullnetit qytetar e shprehur me votë, por edhe R.D, do përcaktoi trajektoren që do ndjek sejcili 'prijës' në rrugëtimin e vetë politik dhe jo vetëm.Ju uroj të gjithëve rrugëtim të mbarë!

I deleguari 06/07/2020 13:36

Nqse kane bythe, le ta padisin penalisht Edvin Drogen dhe t’i dalin per zot vendit, duke mbrojtur vete akuzen!!! Do të ishte mirenjohje e perhereshne dhe Falenderim brezash, nqse keta perverse, mutacjone të komunizmit do të ndeshkoheshin ne menyren e merituar!

Art06/07/2020 13:16

E verteta vonon por nuk harron. Keta te dy duhet te vihen para gjyqit si kriminel e antishqiptar. Lum ne ke zgjedhim ne krye...

Shto koment

Denonco