Denoncoi Ramën/ Gjergji Thimio: Më përndjekin kudo si skuthë…

Denoncoi Ramën/ Gjergji Thimio: Më përndjekin kudo si skuthë…

10:15, 06/07/2020
A+ Aa A-

Koleksionisti i njohur Gjergji Thimo ka denoncuar dhunën dhe terrorin që po ushtrohet ndaj tij pas deklaratave të tij për dënimin me burg të kryeministrit shqiptar Edi Rama në Francë.

Ai në një lidhje LIVE nga shtëpia e tij në Korçë tregon se çfare po i ndodh.

Gjergji Thimo tregon për median se është i rrethuar  me policë në shtëpi.

Në njoftimin e publikuar nga Nova Media Albania, gazetari flet me Gjergji Thimon i cili ndodhet në një shok psikologjik pas rrethimit të shtëpisë nga policët e Ramës.

Dëgjojeni bisedën me të:

Ndërkohë për terrorin e pashoq të qeverisë ndaj tij ka pasur reagime edhe në rrjetet sociale.

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Landi06/07/2020 14:20

Kte familje ta marrin ne mbrojtje se i gjati do i beje gjemen

Shto koment

Denonco