Denoncimi i fortë/ 'Drejtuesit e PS nxisin fshatarët në Vlorë: Mbillni hashash se na duhen vota'

Denoncimi i fortë/ 'Drejtuesit e PS nxisin fshatarët në Vlorë: Mbillni hashash se na duhen vota'

21:03, 05/07/2020
A+ Aa A-

Droga nën kontrollin e Rilindjes.

Kështu shprehet ish kryeministri Sali Berisha, i cili teksa citon një qytetar nga Vlora, shprehet se drejtuesit e PS janë realisht zotëruesit e plantacioneve me hashash.

"Udhëheqësit e narkopartisë, zotërit e plantacioneve të hashashit!", shkruan Berisha, ndërsa poston denoncimin e qytetarit.

Sipas këtij të fundit, drejtuesit e PS në Vlorë nxisin qytetarët të mbjellin kanabis pasi duhen vota për zgjedhjet e ardhshme.

"Mirembrema doktor ! Droga paraqitet e mbare sivjet nen kujdesin e Rilindjes ! Ne fshatin Tragjas te Vlores kryeplaku i fshatit Mezin Ramohito njekohesisht edhe sekretari i PS sebashku me kryetarin Baco Gaço kontrollojne gjithe drogen , ky i fundit eshte edhe punonjes i pyjores . Kane mbjelle droge mu ne mes te fshatit dhe lart ne mal ne vendin e quajtur Stani i Keke . Ju thone fshatareve se edhe ju mund te mbillni por duhet te paguani tek ne se kete vit Rilindja do te lejoje mbjelljen se i duhen votat! Po te fitoje Rilindja droga do te jete e lire per kedo . Kjo eshte propaganda e tyre. Gjithe te mirat doktor!"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Sendi07/09/2020 20:43

E cte keqe ka po mbollen duet me hongre buk me nji gjo duet me jetu

Alfons06/07/2020 01:54

Po erion alushani ,shefi i krimeve nuk ka ndonje pjese fare te hashashi ????

Shto koment

Denonco