AUDIO/ Braktisje kriminale e skandaloze e të sëmurit me Covid nga shteti! Dëgjoni thirrjen e tij

AUDIO/ Braktisje kriminale e skandaloze e të sëmurit me Covid nga shteti! Dëgjoni thirrjen e tij

14:41, 05/07/2020

Ish Kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij në facebook një audio ku një qytetar i këkron atij ndihmë pasi ka sbenjat e COVID-19 dhe askush nuk shkon që ti marrë tamponin.

'Kam 5 ditë që vuaj nga Covid, kam njoftuara të gjithë instancat e shtetit shqiptar dhe askush nuk vjen të më marrë tamponin', thuhet në mesazhin audio që qytetari i ka dëguar ish-kryeministit Berisha.

Ai kërkon ndihmë dhe akuzon shtetin si të falimentuar.

'Mos të kënë të tjerët fatin tim', thotë qytetari që shpjegon edhe adresën e tij në Tiranë.

Ja postimi i plotë i Berishës:

Braktisje kriminale skandaloze e të sëmurit me covid! Dëgjoni thirrjen e tij! Turp! Krim! Ndiqeni thirrjen e tij në audion e mëposhtme. Sb

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco