'Servilizmi, karakteristikë e 'Zdromsave' në PS'/ Këlliçi: Ja si Veliaj sulmonte vizitën e Bush në Tiranë

'Servilizmi, karakteristikë e 'Zdromsave' në PS'/ Këlliçi: Ja si Veliaj sulmonte vizitën e Bush në Tiranë

20:45, 04/07/2020

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi e cilëson servilizëm urimin e kreut të bashkisë Tiranë, Erion Veliaj me rastin e festës së Pavarësisë së SHBA-ve.

Teksa sjell në kujtesë një artikull të botuar në vitin 2007 në "Huffington Post" ku fyente dhe ofendonte shqiptarëve dhe presidentin George W. Bush pas vizitës historike në Shqipërisë, kreu i të rinjve demokratë shprehet se, njerëz të tillë shkojnë gjithmonë nga fryn era.

Sipas Këlliçit, servilizmi është karakteristikë e Zdromsave në PS.

"Servilizmi është karakteristika më tipike e Zdromsave në Partinë Socialiste.

Njësoj siç idhulli i tij sulmoi Presidentin Trump, Zdromsi i Bashkisë Tiranë nuk e ka mbajtur gojën, ka fyer dhe ofenduar shqiptarët dhe Presidentin Bush në momentin kur ky i fundit zhvilloi udhëtimin e tij historik në Shqipëri.

Po çfarë t’iu bësh Zdromsave? Ata shkojnë gjithmonë andej nga fryn era. Disa herë e bëjnë për ego dhe herë të tjera për t’iu rënë në sy lobistëve që rrinë prapa skenave.

Lexoni fjalët që Zdromsi i Tiranës ka shkruar në 2007 për portalin Huffpost", shkruan Këlliçi në postimin e tij.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Redi05/07/2020 13:27

Po cfare merreni me kete zdromsin(qelbesire) nga Paraspuari,fshati me i humbur i Beratit.Ai i meriron te gjitha epitetet e ndyra qe ekzistojne ne gjuhen e bukur Shqipe.

Redi05/07/2020 13:26

Po cfare merreni me kete zdromsin(qelbesire) nga Paraspuari,fshati me i humbur i Beratit.Ai i meriron te gjitha epitetet e ndyra qe ekzistojne ne gjuhen e bukur Shqie.

Arberi 04/07/2020 21:18

Te q.... gjithe fisin fshataret musliman more zdromsi pederast.

Shto koment

Denonco