Basha promises his government will not recognize and cancel the €1.2 billion imaginary road project

Basha promises his government will not recognize and cancel the €1.2 billion imaginary road project

10:33, 02/07/2020
A+ Aa A-

Democratic Party Chairman Lulzim Basha has condemned the €1.2 billion Milot-Fier road project of Edi Rama’s government, saying it was a thievery and warned it would be cancelled after the opposition’s victory in the elections.

“I appeal them to relinquish this project. One of the first laws we’ll pass will be the Anti-Mafia Law and this pseudo bid will be its subject, as well as other corruptive affairs”, Basha said today.

The Democrat chairman said it is an imaginary project, because the road has already been constructed since Democratic Party tenure in power.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari02/07/2020 14:04

Z. BASHA! SI PREMTIME QE PO BEN DHE DO TE BESH DERI NE ZGJEDHJET POLITIKE JANE TEPER BRILANTE, PATRIOTIKE DHE ME INTERES FINANCIAR MJAFT TE MADH KOMBETAR DHE POPULLOR. PRANDAJ EDHE PD ESHTE ANTARE E GRUPIMIT POLITIK TE PARTIVE POPULLORE EVROPIANE (PPE). TE SHIKOJME MBAJTJEN E KETYRE PREMTIMEVE! SE MOS NA THUA NESER NE PUSHTET QE JO KESHTU E JO ASHTU, NUK NA LENE KETA E NUK NA LENE ATA!!!! JO NUK NA LE BE, NUK NA LE SHBA E NUK LE BOTA T'I ANULLOJME APO T'I RISHIKOJME SIPAS KOSTOVE TE TYRE REALE. INVESTIME TE TILLA DUHEN, POR PA I FRYRE KOSTOT DHE PA NA VJEDHUR GJAKUN DHE DJERSEN TONE!!! MENDOJE SHQIPERINE NJESOJ SI SHTEPINE TENDE!!! KONSIDEROJE BUXHETIN E SHQIPERISE NJESOJ SI XHEPI I FAMILJES TENDE!!! KESHTU MENDON NJE PATRIOT DHE LIDER I VERTETE ATDHETAR I KOMBIT!!!

Shto koment

Denonco