‘Miku i bandës së Habilajve, i paracaktuar si kryetar i BKH’

‘Miku i bandës së Habilajve, i paracaktuar si kryetar i BKH’

18:22, 01/07/2020

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit do të vendoset Ervin Hodo. Berisha thotë se ai është mik i bandës së Habilajve.

POSTIMI I BERISHES

Miku i bandës së Habilajve i paracaktuar si kryetar i BKH! Sukses i ri i Dvoran Reformës...

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

I nderuar Dr.Berisha, po ju dërgoj një info shumë të rëndë. Këtë javë mbyllet procesi i emërimit të kreut të BKH dhe kanë caktuar si drejtues Ervin Hodon, i cili është akuzuar nga dy oficerë policie në azil si Dritan Zagani dhe Antonio Nazeraj si i përfshirë në favorizim të bandës së Habilajve. Kur ishte Tahiri ministër, Hodo ka qenë drejtor i policisë së Fierit që Zagani i çonte emaile e informacione për Habilajt. Po dihet si shkoi çështja e tij. Turp, turp çfarë po ndodh në këtë vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco