'Bomba' e Berishës: Largimi i Thaçit nga negociatat pret dorën e zezë të Ramës

'Bomba' e Berishës: Largimi i Thaçit nga negociatat pret dorën e zezë të Ramës

22:20, 30/06/2020

Në një lidhje Skype për emisionin "Tempora" të gazetares Sonila Meço, ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se, largimi i presidentit Hashim Thaçi nga negociatat, është një fitore e shqiptarëve pasi kështu i pritet dora e zezë e Edi Ramës në këtë proces

"Akuza ndaj Thaçit për krime lufte është një akuzë e rëndë, por në raport me zgjidhjen e problemit, largimi i Thaçit nga negociatat, është një fitore e shqiptarëve, sepse me të pritet edhe dora e zezë e Ramës në këtë proces.

Kryeministri i Kosovës, Hoti, para parlamentin ka bër ënjë deklaratë, duke thënë se platforma e tij është kushtetuta e tij është Kushtetuta e Kosovës. Kurse trojka, grisi kushtetutën, bëri gjithçka që ta paraqesin si luftë civile në emër të Beogradit. 

Krimet e tmerrshme të kryera nga serbët në Kosovë i mbuluan pikërisht këta dhe për interesa të tyre në shërbim të Vuçiçit. Të gjithë shqiptarët duhet ta dinë se po ulen me një në kriminel", u shpreh ish kryeministri Sali Berisha.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

USA 01/07/2020 16:32

Mbetjet komuniste 1 (GRAMOZ RRUCIVICI) 2(EDVIN RAMOVIQI), 3(SKENDER GJINUSHIVIQI), 4 ( PANDELI MAKOVICI),5(SPARTAK BRAHOVUQIWI)...., KU MBAROHEN KETA VIRUSE DHE SA TE RREZIKSHEM JANE ??? FUTNI NE BURG ILIR METAHOXHIQIN DHE DO TE GJENI ARKAT ME FLORINJTE E POPULLIT SHQIPTAR TE XHVATURA NGA KY FELLIQESIRE VRASES I DRITAN PRIFTIT ME ( GJILPERE ME ILAC ME UJE TE HELMUAR APO ?? )) TA GJEJE PROKURORJA ARTA MARKU .

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 30/06/2020 22:55

Eshte dora e zeze, e zgjatur dhe hera heres e padukshme per te verberit sic jane larvat dhe mbetjet e morrave te kuq. Me pleheri kohet e fundit eshte pandeli majkovici, nje cilimi politik, nje zgerdhaq dhe nje handikap politik qe mbron rregjimin e rames. Si nuk foli ky adoleshent politik, nuk foli kunder rame vucic bergovic cubrollovici qe ne krahe te vellait te rames e maljkos vucici, sulmoi ashper eliten e kosoves. Na eshte dhe minister diaspore( nuk dua te shaj) por e meriton me kopertine shtepie.

Shto koment

Denonco