Analistët e huaj habiten me deklaratat e Ramës: Nuk i intereson Kosova

Analistët e huaj habiten me deklaratat e Ramës: Nuk i intereson Kosova

20:14, 30/06/2020

Analistët e huaj, njohës të mirë të çështjeve të rajonit, janë habitur nga sulmi që i bëri Edi Rama nga Kosova, gjykatës speciale.

Rama deklaroi se akt-akuzat janë sulm ndaj Kosovës.

Analisti Toby Vogel e ka postuar raportimin nga BIRN, duke rrotulluar sytë nga habia me deklaratën e Ramës.

Kurse eksperti Andrea Capussela shkruan se 'kjo është një gjë e rrezikshme për t'u thënë, vetëm nëse nuk shqetësohesh për Kosovën'.

Kurse Vogel i përgjigjet: 'Mund të jem gabim, por përshtypja ime është se Rama shqetësohet vetëm për një gjë dhe ajo nuk është Kosova...'

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco