Rama sulmon Lelin: Më nxive faqen në Vlorë, sondazhet më nxjerrin me 30%

Rama sulmon Lelin: Më nxive faqen në Vlorë, sondazhet më nxjerrin me 30%

13:29, 28/06/2020

Edi Rama nuk është përmbajtur në takimin e djeshëm me kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli. Kryeministri ka hedhur edhe tavolinën në nerva e sipër, në takimin urgjent të thirrur në Vlorë ku qe i pranishëm Leli dhe drejtorë të institucioneve lokale.

Burime të Lapsit bëjnë me dije se Rama kishte mbledhur gjithë drejtorët e PS në Vlorë, si dhe kryetarin lokal të PS. Ai ka pyetur secilin me radhë se çfarë mendon per Lelin.

Kryebashkiaku ishte i pranishëm duke dëgjuar sulmet e njëpasnjëshme të personave të sipërpërmendur.

Lapsi.al mësoi së Drejtori i Kulturës mes të tjerash i thotë edhe se Leli e largonte nga Vittorio Sgarbi, ndërkohë që ai kishte udhëzim nga Ministria e Kulturës ta shoqëronte.

Rama humbi toruan. Pasi hedh tavolinën me duar, i thotë Lelit: “Me nxive faqen në Vlorë, sondazhet më nxjerrin me 30%. Kam hedhur gjithë këto para në Vlorë dhe ti po më shkatërron gjithçka, të mora nga hiçi të bëra njeri.” 

Kryeministri i tregon edhe se çfarë i ka thënë Damian Gjiknuri.

“Unë me Lelin jam humbës në Vlorë, më ço ku të duash në një qark tjetër, jo në Vlorë me Dritan Lelin” – mësohet të jetë shprehur Gjiknuri.

Takimi është thirrur nga Rama pasi Dritan Leli ka refuzuar t'i përgjigjet ankesave të banorëve të Zvërnecit. Ka qenë pikërisht ky refuzim pika që derdhi gotën dhe që bëri Ramën t'i bënte këtë gjyq kryebashkiakut në qytetin ku vetë është deputet. Rama ka kërcënuar Lelin me ndërprerje mandati. /Lapsi.al 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shqiptari28/06/2020 14:02

JO VETEM NE VLORE, POR TY TE ESHTE NXIRE SURRATI NE TE GJITHE SHQIPERINE, NE TE GJITHE BALLKANIN, NE TE GJITHE EVROPEN DHE NE TE GJITHE DYNJANE!!! NUK TA KA NXIRE SURRATIN AS LELI, AS GJUSHI, AS LALI PLEU E AS MANDI I FIERIT, POR TI ME NXIRJEN E SURRATIT TEND I KE NXIRE TE GJITHE KELYESHET E RILINDJES!! TI E VARROSE PERFUNDIMISHT PS!!!! MOS UA HIDH FAJIN TE TJEREVE O SATRAPI I SURRELIT TE KORESE SE VERIUT!!! TI I FUNDOSE E I GROPOSE TE GJITHE O PLEHRE!!! TE MJERET ATA QE TE ERDHEN NGA MBRAPA PER TE LEPIRE NDONJE KOCKE, TANI DO TA HANE SA KRAHU, KUR TI TI LESH NE BALTE E TE PERFUNDOSH NE GROPEN E HALESE!!!!

Shto koment

Denonco