PD denounces Premier Rama’s corruptive affair: €500 thousand paid to a non-existing incinerator

PD denounces Premier Rama’s corruptive affair: €500 thousand paid to a non-existing incinerator

13:14, 24/06/2020
A+ Aa A-

The Democratic Party (PD) has accused Albanian Premier Edi Rama of a corruptive affair worth €500 thousand which was given to a non-existing incinerator.

The PD chief of cabinet Dorian Teliti said in a press statement that Rama yesterday paid the money to five persons, whereas the citizens have received no economic aid during the pandemic crisis.

“Paying half a million of Euros for an incinerator that does not exist, the government has shamed itself only a few months before leaving”, Teliti said.

“Edi Rama will be remembered as the Prime Minister that set a new record for businesses bankruptcy, cling thousands of jobs, and as the Prime Minister that abused with millions of Euros and assets, while raising the taxes for the citizens”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sas24/06/2020 17:08

Shko ne prokurori! Mjaft llapët rrugeve ortakë!

Shtetrrumpalle 24/06/2020 14:53

A ka SPAK apo edhe ate e komandon eDRAMA? Perse nuk hetohen keto afera korruptive?

Shqiptari24/06/2020 13:58

A e keni degjuar Presidentin Trump se çfare thoshte: Po mbajme shenime, po hapim dosje, po pergatisim denoncime! Edhe ju beni te njejten gje! Tani i rruani bythen Rames dhe te gjithe bandes Rilindja e banditeve te tij! Por kur ta rrezojme nga gjithpushteti i tij, veproni me egersine dhe ashpersine me te madhe te ligjit e te drejtesise se popullit, pa meshire, pa kompromise, marreveshje dhe pazare! Tu sekuestrohet gjithçka, tu merret gjithçla e vjedhur dhe e grabitur keto 8 vite! Duam drejtesi! Boll me fjale, deklarata e premtime! T'ju shohim neser kur te jeni ne pushtet!

Noni24/06/2020 13:44

Gjithe Shqiperia eshte shndruar kasapane dhe opozita mbeti ne konstatimet e rradhes . Kaq te pa' afte jeni sa te mos organizoni popullin ne revolte , jo vetem per ti permbysur , por per ti zhdukur nga faqja e Shqiperise ata kriminel katila , qe s' lane gje pa eksperimentuar mbi ate popull per te zhvatur e rrembyer gjithecka ne ate vend .

Shqiperia24/06/2020 13:42

KETA JANE TE PASKRUPUJT,SPAK ZGJOHU TA KALOI DHE ZIMBAVDE

Shto koment

Denonco