PD 'ndez motorët' për zgjedhjet/ Basha mbledh nesër Kryesinë e PD

PD 'ndez motorët' për zgjedhjet/ Basha mbledh nesër Kryesinë e PD

19:46, 06/06/2020

Nesër Partia Demokratike mbledh Kryesinë e saj.

Burime për Syri.net shprehen se, mbledhja do të nisë në ora 11:00.

Mbledhja e Lulzim Bashës me Kryesinë vjen teksa një ditë më parë u arrit marrëveshja për Reformën Zgjedhore.

Sipas informacioneve nga selia blu, kreu i kësaj partie, Lulzim Basha, do të diskutojë me Kryesinë situatën politike në vend, reformës zgjedhore dhe përgatitjes për zgjedhje.

Mazhoranca dhe Opozita arritën dakordësinë për Reformën Zgjedhore mbrëmjen e djeshme, ndërsa sot ajo u përmbyll formalisht, pasi u plotësua kuadri i plotë ligjor me ndryshimet ligjore për t’u votuar më pas në Kuvend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

TURI I BESES19/06/2020 19:08

Po po per fasho piston thua.....po kujt tja japin voten o mik.Atij qe vuri pedofilet per roje shkolle.Atij qe ve policet te rrajne femijet.Apo atij qe po shton taksat 5 fish

Shofer Petro07/06/2020 08:56

hahahaha, motori i PD-se ka nevoje per fasho-pistona se ka pjerdh prej vitesh

Shto koment

Denonco