'Një mini-fitore e Opozitës'/ Bejtja: Kaloi Yuri Kim dhe BE-në por ka punë për të kaluar Ramën

'Një mini-fitore e Opozitës'/ Bejtja: Kaloi Yuri Kim dhe BE-në por ka punë për të kaluar Ramën

22:46, 05/06/2020

Gjatë edicionit special post-marrëveshjes për reformën zgjedhore, gazetari dhe analisti Andi Bejtja është shprehur se me dakordësinë e mbrëmjes së sotme opozita arriti një mini-fitore por ka një rrugë të gjatë përpara.

"Kjo lojë nuk ka mbaruar. Mund të përfundojë edhe në favor të opozitës. Kjo edhe quhet fitore është një mini-fitore e opozitës në 2 muaj. Njerëzit kanë tre vjet që bëjnë opozitë dhe nuk mund të këanqen me një muaj", tha Bejtja.

Ai shtoi se, "Nuk diskutohet që është rikthim i opozitës. Nuk ka mbaruar puna e sistemit e shumë gjëra të tjera".

"Këtu po flasim për numërimin. Në numërim nuk kemi patur deforim. Edhe në 2017 nuk ka patur deformim në numërim. Dosja 339 dhe 184 nuk kanë të bëjnë me keqnumërimin, por me blerjen e votës. Opozita ka arritur një mini-fitore. Opozita kaloi Yuri Kim dhe BE por ka punë për të kaluar Ramën", u shpreh analisti. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kinezet amerikane06/06/2020 08:50

ne kohen e diktatures komuniste kishim kinezet Lej Fen e Mao Ce Dun...sot ne diktaturen e rilindjes komuniste kemi kinezet amerikane... Lu..qe nuk e kapi dot peshkun e madh dhe se fundmi Juri Kim...qe sic duket ka nostalgji per diktauren ne Korene e Veriut te Kim Jung por duke qene se atje nuk i lene te fusin hundet, mendon ta zbatoje ketu tek ne.... rrace muti...

Black Jack 06/06/2020 01:37

Hani mut kot sic keni honger kto vite . Ka kohe bota tmerret mo me ju picka journalist

Pa emer06/06/2020 00:04

Po Boschardi cfare mendon per marreveshjen

Shto koment

Denonco