Meta: Lajm pozitiv, por jo i mjaftueshëm për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Meta: Lajm pozitiv, por jo i mjaftueshëm për zgjedhje të lira dhe të ndershme

21:16, 05/06/2020

Presidenti i Republikës Ilir Meta përgëzon Këshillin Politik për konsensusin e sapoarritur për Reformën Zgjedhore.

"Ky është një lajm pozitiv, por jo i mjaftueshëm për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme.

Kultura e konsensusit duhet të vazhdojë edhe për kushtet e tjera për të përshpejtuar çeljen e negociatave.

Falenderime edhe partnerëve tanë europianë për durimin e tyre!

Falenderim të veçantë edhe për SHBA dhe Britaninë e Madhe që mbështesin të ardhmen europiane të Shqipërisë!" deklaroi Meta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco