Deklarata e fortë e Andi Bejtjes: Rama nuk ka  çfarë jep më

Deklarata e fortë e Andi Bejtjes: Rama nuk ka çfarë jep më

22:25, 04/06/2020

A do të mundë të fitojë Edi Rama një mandat të 3-të, ishte pyetja e gazetarit Çim Peka në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV.

Për gazetarin dhe analistin Andi Bejtja, kjo është e pamundur.

Sipas tij, prej kohësh po shikohet se vendi nuk po qeveriset dhe Rama nuk ka se çfarë të japë më.

‘Po të shikosh situatën, kupton se vendi prej muajsh, për të mos thënë prej 3 vitesh, nuk po qeveriset më.

Rama ka shtatë vite në pushtet dhe nuk ka se çfarë jep më në këtë vend. Edhe nëse ai do të mund të blejë votat, sërish nuk do të ketë se çfarë të japë më.

Edhe nëse do të mund ti blejë votat për mandatin e 3-të do të bëjë një pakt me pjesën tjetër të shoqërisë për të bërë një tranzicion të butë.

Edhe po fitoi, ai nuk se çfarë jep më’, deklaroi Andi Bejtja në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari04/06/2020 22:43

PO BEJTE, KE TE DREJTE! RAMA AS NUK KA DHENE GJE, AS NUK JEP ME ASNGJE DHE AS NUK KA NDERMEND TE JAPE NDONJE GJE!!! SEPSE AI VETEM KA MARRE, PO MERR DHE DO TE MARRE GJITHCKA QE KA MBETUR PA MARRE!!! PASTAJ, PASI T'I KETE MARRE EDHE ATO, MBASE I MBUSHET MENDJA QE TE LARGOHET NGA PUSHTETI POR JO NGA SHQIPERIA!!! SHQIPERIA MORI FUND DHE KOSOVA MORI FUND!!! LOBI I FUQISHEM SERB PRANE TRUMP NE SHBA E SHKATERROI EDHE KOSOVEN EDHE SHQIPERINE! BE NUK E PJERDH ME ASKUSH!! KOT NUK DOLI BRITANIA NGA BE!!! IKNI O SHQIPTARE!! IKNI SA ME PARE SEPSE DO TE PENDOHENI!!! NUK ISHIN BUDALLENJ ATA BURRA E GRA QE IKEN PREJ KOHESH NGA SHQIPERIA, QYSH SHEKUJ ME PARE!!!

Shto koment

Denonco