Deklaratat e Yuri Kim dhe Bashës, Andi Bushati: Pse topi është në një fushë ...

Deklaratat e Yuri Kim dhe Bashës, Andi Bushati: Pse topi është në një fushë ...

23:18, 03/06/2020

Gazetari dhe analisti Andi Bushati ka reaguar pas deklaratave të ardhura nga ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe kreu i opozitës Lulzim Basha.

Sipas Bushatit, deklaratat janë me një gjuhë të denjë mafioze dhe shantazhuese.

Reagimi i plotë i Andi Bushatit:

Kimi dhe shoku vet Luli nuk mund të dalin para publikut dhe të flasin me gjuhë të denjë për mafiozët që komunikojnë me kode shantazhuese.

Nëse shfaqen para shqiptareve për të folur duhet të kenë mirësjelljen të thonë pse, topi është në një fushë?

Cila është pika ku skanë rënë dakord, çfarë u pranua dhe çfarë jo?

Doni një prove që komunikimi i tyre qe i fëlliqur dhe aspak ne dobi të publikut: bëjini një pyetje vetes çfarë kuptuat nga dy deklaratat e mbrëmjes?

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

KINEZET AMERIKANE......06/06/2020 15:50

Ne kohen e diktatures komuniste kishim kinezet Lej Fen e Mao Ce Dun...sot ne diktaturen e rilindjes komuniste kemi kinezet amerikane... Lu..qe nuk e kapi dot peshkun e madh dhe se fundmi Juri Kim...qe sic duket ka nostalgji per diktauren ne Korene e Veriut te Kim Jung por duke qene se atje nuk i lene te fusin hundet, mendon ta zbatoje ketu tek ne.... rrace muti...

ai05/06/2020 18:06

Përse bën sikur nuk e kupton Bushati se cili flet me tope e për tope ? Mjafton të rijapësh çdo fjalim apo deklratë publike të Ramës, e do të gjesh nja tre katër herë krahasime me futbollin, skuadrat apo lojtarët e famshëm të futbollit. Është Ranma ai që e konsideron politikën lojë futbolli e që atij nuk ja del kush në përdorimin e "topit". Ate e kemi dëgjuar të thotë se unë jam Ronaldo apo Messi Nuk e kemi dëgjuar ndonjëherë Bashën që në fjalimet politike të flasë për tope.. Ambasadori Lu që e dinte disi shqipen, na ushqeu me "peshq të mëdhej". Ambasadorja e re që nuk di shqip, duke dëgjuar Ramën që flet shpesh për tope, mendon se është një metaforë e përhapur e gjuhës shqipe.

Deni05/06/2020 11:19

Yuri kim anon nga ps, Luli ska $ Ps ka $$$$$$$$$$$$$$

Korcari04/06/2020 22:05

Iko.dhituni.rofte.trump

Albameri04/06/2020 13:37

E mora(Luli Basha) shoqëzën( Yuri Kim) perkrah, E matmë rrugën ca-nga-ca, Sikur na ndillte larg diçka. Pa zu dita perëndoj, Pa zu nata na mbuloj, Pa zura shoqen ta pushtoj. Përse buçet liqer i qet! Liqer, ti ç’thua ndaj bucet! Ç’far’ pe, liqer, mi zall të shkretë? E vendin kur e sjell nërmënd Kur sjell nërmend, ah! atë vend, As rroj as vdes, po jam pa mend.

Ridhjeresi04/06/2020 07:28

Topi eshte vertet ne nje fushe, por te minuar

Keli04/06/2020 06:39

Lulka do luaj me top dhe ata vazhdojne “pazaret”

Shqiptari04/06/2020 01:26

I DASHUR ANDI!! JE JO VETEM BRILANT DHE I MREKULLUESHEM SI GAZETAR DHE ANALIST, POR JE VERTETE NJE DJAL TRIM DHE DEMOKRAT I VERTETE!! NUK BEHET SHQIPERIA ME HORRA KOMBETAR DHE NDERKOMBETARE!!! SHQIPERIA ESHTE E POPULLIT SHQIPTAR DHE JO E HORRAVE, JO E POLITIKANEVE PALACIO, JO E POLITIKANEVE MAFIOZE TE TE GJITHA KRAHEVE!!! ATA DUHET TE FLASIN HAPUR ME POPULLIN, SEPSE POPULLI I MBAN ME PARA, ME PUNE, ME TAKSA, ME VOTA, ME ZYRA DHE ME MAKINA LLUKSOZE, DHE JO TE FLASIN TAMAM ME KODE DHE DEKLARATA MAFIOZE!!! TOPI KETEJ DHE TOPI ANDEJ, PORTA KETEJ DHE PORTA ANDEJ, TOPI ESHTE I IMI DHE PENALLTINE DUHET TA GJUAJ UNE!!! MASKARALLEQE!!! NJE HERE VENDOSIN DEALINE DHE DATE SKADENCE 31 MAJ, PASTAJ KUR KALOHET DATA, ASKUSH NUK PJERDH ME PER AFATE, RENDESI KA QE TE BEHET PAZARI I MIRE DHE ME LEVERDI PER TE DYJA PALET!!! QE MBI KOKE DHE MBI QAFE TE KEMI PERSERI KETA QE JANE, KETA POLITIKANE MAFIOZE QE KANE 30 VJET QE PO NA MARRIN FRYMEN, PO NA MARRIN JETEN, PO NA MARRIN DHE PO NA GRABISIN TE ARDHMEN E FEMIJEVE TANE!!!

Shto koment

Denonco