Reforma zgjedhore, Basha del me deklaratë nga selia e PD

Reforma zgjedhore, Basha del me deklaratë nga selia e PD

22:15, 03/06/2020

Brenda pak minutash, kreu i opozitës Lulzim Basha do të mbajë një deklaratë për mediat nga selia blu.

Deklarata vjen pas asaj të ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim, e cila tha se tani topi për reformën zgjedhore ndodhet në fushën e opozitës dhe Lulzim Bashës.

‘Ka ardhur koha që opozita, Partia Demokratike dhe mikun tim Luli Basha, që të barazpeshojë të gjithë faktorët dhe të thotë ‘Po’ për popullin shqiptar dhe të thonë ‘Po’ për Shqipërinë në Europë.

Topi është në fushën e tij, e ardhmja është në fushën e tij’, tha ambasadorja Yuri Kim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco