Reforma Zgjedhore/ Basha pret Kryemadhin, Idrizin dhe negociatorët

Reforma Zgjedhore/ Basha pret Kryemadhin, Idrizin dhe negociatorët

20:44, 03/06/2020

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe ai i PDIU-se Shpetim Idrizi po zhvillon një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Mësohet se opozitarët po zhvillojnë takimin në selinë e PD-së.

Kujtojmë se kryefjala e këtyre ditëve është çështja e Reformës Zgjedhore, për të cilën deri më tani nuk është gjetur arritur në një konsensus mes palëve.

Sot është dita e dytë që Këshilli Politik është mbledhur në ambasadën e SHBA-ve dhe akoma nuk është arritur një marrëveshje.

Hyrje-daljet në ambasadë kanë qenë të shpeshta, Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi ndodhen në takim me Monika Kryemadhin dhe Lulzim Bashën në selinë e PD-së teksa së fundmi atyre u është bashkuar edhe Shpëtim Idrizi.

Në orën 20:30 Këshilli Politik pritet që të shkojë sërish në Ambasadën Amerikane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sehiri03/06/2020 22:16

Lulzim Basha mbahu fort! Mbeshtetu tek gjermanet qe kane mbushur ato 15 kushtet dhe do jesh I nderuar! Ke shansin e madh të jetes tende!

Alfons Malo03/06/2020 21:45

Nuk Jemi ne Rambuje o opoztare?! Mos u influeconi nga nderkombetaret per kete çeshtje te rendesishme.Jemi ne Vitin 2020 dhe eksperienca nuk mungon duhet vullnet per te kapercyer.Nuk eshte nevoja te rrini ne ambasade per e te kini albiter nderkombetaret por vete.Merreni Jurin e bene Presidente,kryeminister, dhe mbylleni

Shqiptari03/06/2020 21:11

ME SA PO KUPTOHET TE DYJA PALET NUK ESHTE SE NUK PO BIEN DAKORD ME NJERI TJETRIN, POR TE DYJA PALET NUK PO BIEN DAKORD ME PALEN E TRETE DHE ME KERKESAT E SHBA, BE DHE BRITANISE SE MADHE PER NDRYSHIMIN E SISTEMIT ZGJEDHOR!! VETEM KJO ESHTE ARSYEJA. ATA KANE HALL PER BYTHET E TYRE DHE JO PER REFORMEN ZGJEDHORE!! DUAN QE EDHE NE OPOZITE SECILI TE DALE I FITUAR!!!

Cufi03/06/2020 21:08

E dini cfare eshte levizja tjeter e Rames nqs behet identifiki biometrik dhe nje keshill i arsyeshe…Blerja e opozires brendaparlamentare per mosmiratimin e reformes. Preteksti: mosndryshimi i sistemit..

Shqiptari03/06/2020 21:07

SITUATE ME QESHARAKE NUK KE KEMI PARE NDONJEHERE NE SHQIPERI!!! NUK KA GJE ME TE NDYRE SE SA KETOJ LLOJ TAKIMESH ME VAJTJE-ARDHJE SI PLAKAT DHE GRATE E LAGJES!!! CU-CU-CU-CU-CU!! CU-CU-CU-CU-CU!!! NGELEN NJEREZIT ME SYTE NGA EKRANI DHE NGA DERA E SELISE BLU!!! JA, JA, JA, DOLEN KRUSHQIT E POLITIKES! TE PRESIM CFARE DO THONE. ATA THONE PLOT GJERA KOTI, PERVEC NDRYSHIMIT TE SISTEMIT ZGJEDHOR, TE CILIN E DINE MIRE QE I NXJERR DIREKT ANES LANES DHE I HEQ QAFE ZYRAT E KUVENDIT DHE TE QEVERISE!!! TE SYJA PALET KUNDERSHTARE MUND TE BJENE DAKORD PER CDO GJE, PERVEC NDRYSHIMIT TE SISTEMIT AKTUAL ME TE POSHTER ZGJEDHOR!!! GJITHCKA FILLON ME NDRYSHIMIN E SISTEMIT ZGJEDHOR, PASTAJ TE GJITHA RREGULLIMET DHE MODALITETET BEHEN NE FUNKSION TE SISTEMIT!! KETE E DI EDHE BUFI!!! VETEM ME SISTEMIN PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA KETA SURRETE TE MERZITSHEM DHE TE NEVERITSHEM LARGOHEN PERFUNDIMISHT NGA POLITIKA DHE SYTE E POPULLIT!!!

Shto koment

Denonco