Artistja për A-Show: Po kthehem në Shqipëri të themeloj një parti, Rama një diktator i tmerrshëm

Artistja për A-Show: Po kthehem në Shqipëri të themeloj një parti, Rama një diktator i tmerrshëm

22:53, 02/06/2020

Artistja Inida Gjata Kreuz e cila sot zhvillon jetën e saj në Gjermani, ka bërë të njoftur në A-Show përballë gazetarit Adi Krasta se do të kthehet në Shqipëri për të themeluar një parti, nisur edhe nga situata e fundit ku Rama e ka ëuar Shqipërinë, të cilën e krahason me një makinë të aksidentuar dhe me njerëz të cilët po japin gjak, të cilët duhet dikush ti ëojë për mjekim në spital.

‘Kam vendosur të kthehem në Shqipëri. Po angazhohem politikisht, Po themeloj një parti.

Qëllimin kam zhvillimin kombëtar, por është një parti liberale me synim zhvillimin e tregut të lirë.

Nuk e prisnim nga Edi Rama.

Edi Rama që ka qenë simbol i njeriut liberal dhe njeriut progresist nuk mund tja lejonte vetes të shndërrohej në diktatorin më të tmerrshëm që kemi patur deri tani.

Unë nuk e kuptoj dot se si është tjetërsuar ky njeri

Dhe si i thotë mendja që është i pazëvendësueshëm dhe që rrënjët e tij janë kaq të thella.

Më duket aty sikur e kanë lënë Shqipërinë në mes të rrugës dhe është aksidentuar keq dhe është duke humbur gjak, dhe i vetmi njeri me makinë jam unë. Mos ta ëoj në spital? Si thua?’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Skrapari05/06/2020 15:32

Ti qe paske pritur qe ky kellire do te bente dicka te mire per kete vend, qenke nje fyryfycke me keq nga ai. Cfare paskesh bere ndonje gje per te lene mendjen ky idiot qe ti idote prisje prej tij? Cjane keta lloj njerezish mor aman.

Johani03/06/2020 21:20

E martuar me gjerman dhe ta shpetoj e zhvilloj kombin!!! E lus zotin qe tme fale jeté deri ne ate dite qe show bizi do te behet kryeminister, president apo se di se çfar, ndoshta mretneshe si dikur sali berisha e lul basha ne lazarat.

tirana03/06/2020 16:14

Edhe kjo si shume pseudo-intelektuale me bindje anarshiste moderne , perfshire ketu edhe shume gazetare , moderatore e opinioniste te nginjur me para gjate kohes se tranzicionit , eshte nga ata njerez qe ne vitet e qeverisjes se Doktorit , luftuan me mish e me shpirt kunder " malokut Berisha " per te sjelle Ed Ramen ne pushtet ; shto ketu edhe shume te emigruar te tjere qe pasi bene para ne Shqiperine pa Viza , tani ju duket çudi se si ka mundesi qe po vendoset " diktatura " ne vendin tone tani ne vitin 2020 ....???!!!

Martin03/06/2020 02:52

Edvin Rama nuk ka ndryshuar. Thjesht, njerezit nuk e kane njohur (sic duhet) dhe e kane mbeshtetur sepse kane dashur nje ndryshim e kane qene te lodhur nga ata qe e kane drejtuar me pare. Njeriu NUK NDRYSHON, thjesht kur i krijohen kushtet e arrin deri ne njefare niveli, heq sheqerosjen, shtresat e lekures dhe del sic eshte. Nuk e kane ditur shqiptaret qe ne 1990 E Rama trumbetonte te varte cdo komunist ne shtylle? Nuk e dinin shqiptaret qe 'mohoi ' djalin e tij (Gregorin) duke akuzuar te jatin se kishte patur 'marredhenie' me aktoren (ish gruan e pare) duke pretenduar se nuk bente femije?! Nuk e dinin shqiptaret se ish kryetari i Bashkisr Tirane merrte per vete 20% te vleres se pallatit (apo kullës) per do lejendertimi te firmosur? Nuk e dinin shqiptaret qe E Rama merrej me tregeti ilegale te ikonave te Krishtere qe i jepnin fitime te medha e me te cilat perballonte jetesen? Nuk e dinin shqiptaret se cfare bente ne France (kur jetonte si emigrant)? Etj. Etj. E pra te dashur shqiptare ai nuk ka ndryshuar por thjesht nderronte 'qimen ' si ujku.

Fabi03/06/2020 01:30

Sea

Gj 02/06/2020 23:09

Bravo zhaku

Shto koment

Denonco