VIDEO/ 'Nuk zdërhallem për qejfet e mia rrugëve të botës', ç'deklaronte para pak ditësh Rama

VIDEO/ 'Nuk zdërhallem për qejfet e mia rrugëve të botës', ç'deklaronte para pak ditësh Rama

19:37, 31/05/2020

"Unë nuk vras, nuk vjedh, nuk shantazhoj, nuk shpif, nuk fle para tjerëve, nuk zgjohem pas të tjerëve, nuk zdërhallem për qejfet e mia lokaleve të Tiranës apo rrugëve të botës. Unë nuk punoj për të jetuar, por jetoj për të punuar”.

Kështu do të shprehej para pak ditësh, në një komunikim online, kryeministri i vendit Edi Rama.

Por nuk kaluan asnjë javë dhe në një kohë kur daljet nga Tirana janë të ndaluara për të gjithë qytetarët, shefi i qeverisë udhëtoi me charter privat drejt Parisit.

Veprimi i kryeministrit solli reagimin e opozitës, e cila e quan të turpshme se si i pari i qeverisë ka luksin të udhëtojë për weekend në një kohë kur shqiptarët përballen me krizën ekonomike të shkaktuar nga pandemia e Covid-19. /A.R, Syri.net

Ja një pjesë e deklaratës së Ramës, më 27 Maj 2020:


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Titi31/05/2020 19:48

Nga keto zderhalljet e tua asgje e mire i ka erdhur vendit, prandaj zderhalljet tuaja jane per qejf, me parate qe vjedh o doç. Nga ana tjeter me qe thua qe shkoj per te bere noj pune, prap kjo nuk besohet, sepse do kish bere ndonje qeveritar i huajt noj visite. Ty o llum nuk te ve ne défier asnjeri, jo te besh visita pune e te presesh homloge ... Nuk je Berisha ti o hajdut i Lanes. .

Shto koment

Denonco