FOTO/ Shqipëria digjet, Rama krihet

FOTO/ Shqipëria digjet, Rama krihet

17:00, 31/05/2020

Teksa pasojat e Koronavirusit vijojnë të ndjehen në Shqipëri gjithmonë e më shumë, kryesisht në ekonomi, kryeministri Edi Rama ka vendosur që këtë fundjavë ta kalojë në Paris.

Sipas Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, kryeministri ka përdorur avionin qeveritar "Air Albania" për të udhëtuar drejt kryeqytetit francez.

Por si çdo herë, edhe sot nuk kanë munguar memet në rrjetet sociale, të cilat ironizojnë veprimin e shefit të qeverisë, shkruan SYRI.net.

"Dhe kur fshati i vogël digjet, krye... nis e krihet", lexohet në njërin prej tyre.

Image

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Hajrulla zeqiri nga nedakofci i vushtrris31/05/2020 21:04

Edi rama asht pro serb, rus, franqez, grek, turk, murrk, edhe asht ni esat, pash toptan, edhe kti per kombin shqiptar, edhe per shtet, as pak nuk i kerset, veq per karrik, edhe per gjep, edhe qonu ter kombi shqiptar ne kamb edhe mos e leni mga franca me u kthye ma per jet ne tiran

Gj 31/05/2020 18:26

Robt ku i ka

Yp Xhixhi31/05/2020 17:52

Shume e zgjati kete here. Duheshe per teatrin

Shto koment

Denonco