Trafik klandestinësh dhe kontrabandë nafte/ Akuzat e 'Vettingut' për Ardi Veliun

Trafik klandestinësh dhe kontrabandë nafte/ Akuzat e 'Vettingut' për Ardi Veliun

23:12, 29/05/2020

Ardi Veliu, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, i cili është nën ciklonin e kritikave pas skandalit që bëri në Komisionin Parlamentar të Sigurisë Kombëtare ku bënte rolin e "pastorit" nuk rezulton të jetë aq i pastër sa kërkon të jenë të tjerët.

Këtë e vërteton edhe raporti i Komisionit të Vettingut në polici, publikuar nga juristi i PD, Ivi Kaso.

Mes akuzave janë ato të: "Trafik klandestinësh", "Kontrabandë nafte", Ndihmë për kryerjen e pasaportave false" etj.

"Mos u çudisni me Ard Veliun për deklaratat e sotme. Ai i ka shumë zët ata që shkelin ligjin në çfarëdolloj forme e mënyre. Raporti i Komisionit të "Vettingut" në polici, që e konfirmoi në detyrë, e vërteton këtë", shkruan Kaso.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco