A do ta votonte Metën për një mandat të dytë si President?/ Ja si përgjigjet Basha

A do ta votonte Metën për një mandat të dytë si President?/ Ja si përgjigjet Basha

22:24, 28/05/2020

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu nëse nesër zgjedhjet i fiton PD dhe koalicioni opozitar, a mund të jetë Meta kandidat për një mandat të dytë si President, Lulzim Basha u shpreh: Padyshim që po.

Basha vleresoi se Ilir Meta ka luajtur rolin e duhur në mbrojtje të Kushtetutës.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco